BLOG

Web Tasarımı ve Grafik Tasarımının 7 Farkı

Yaratıcılığın Venn diyagramına baktığımız zaman web ve grafik tasarımının birkaç ortak noktası olduğunu görebiliyoruz. İkisi de tipografi, grafik ve tasarım prensipleri hakkında bilgi gerektiriyor. Ortak noktaları olsa da, web tasarımı ve grafik tasarımı birbirlerinden farklı uzmanlık alanlarıdır.

2019'un Web Tasarım Trendleri

Yeni yıl, geriye dönüp başarılarınıza ve değiştirmek/ geliştirmek istediğiniz şeylere bakmak için harika bir zamandır. Tabii bu web tasarım trendleri ve teknikleri için de geçerli. Birçok eleman 2018'in sonlarında popüler olmaya başladı ve bunlar 2019'un ilerleyen zamanlarında trend olmaya devam edecek. Bu tasarım trendleri renk seçimlerinden tipografiye, metin kullanımlarından ses ve VR arayüzlerine ve kullanıcı deneyimine kadar her şeyi içeriyor.

Kullanıcılarınız Neden Web Sitenize Geri Dönmüyor?

Bir web sitesi sahibi olarak, insanların web sitenize geri dönmeleri; en büyük beklentilerinizden biri olabilir. Blog, e-ticaret veya bir işletme web sitesine sahip olabilirsiniz. Ne olursa olsun insanların web tasarımınızı tekrar ziyaret etmesi demek; web sitenizden sağladığınız yararın da artması demektir.

Web Erişilebilirliğine Giriş

Esnek (responsive) web tasarımları hakkında devamlı konuşuyoruz. Günümüzde insanlar birçok farklı boyutta ekran kullanıyorlar ama aynı zamanda bu cihazları kullanan insanların da birçok farklı ihtiyacı var. Bütün bu farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek için web tasarımlarınızın hem esnek hem de erişilebilir (accessible) olması gerekiyor. Birtakım engelleri olan insanlar da akıcı bir kullanıcı deneyimini hak ediyor. Web erişilebilirliği, internette gezinmeyi herkes için çok daha iyi hale getiriyor.