BLOG

The Slides - Online Sunum Hazırlama Servisi

The Slides editörü powerpoint, impress gibi geleneksel sunu hazırlama yazılımları gibi bilgisayarınıza indirmeye gerek duymaksızın tarayıcınız vasıtasıyla etkili sunumlar hazırlayabileceğiniz bir servistir. Firmanın belirttiğine göre tüm işleriniz onların güvenli sunucularında depolanmakta ve dilediğiniz her yerden erişilebilmekte. Bir konferansta konuşuyor olun, bir toplantıyı yönetiyor olun ya da bir sunuyu email ile göndermek isteyin. Hikayetniz kolayca PDF dökümanı olarak çıktılanabilyor ve hedef kitleniz belge olarak internet bağlantısı olmaksızın sunuyu inceleme fırsatı bulabiliyor.

Resim Düzenleme JavaScript Kütüphanesi

CamanJS kütüphanesi canvas manipulation kelimelerinden türetilmiştir. Kullanımı kolay olan basit arabirim ile gelişmiş ve etkili resim/canvas düzenlemenize imkan veren araçlara sahiptir. CamanJS kolayca yeni filtre ve pluginlere genişletilebilir (extend) ve oldukça geniş bir resim düzenleme fonksiyonelliğine sahiptir. Sürekli yeni özellikler de bu JS kütüphanesine eklenmeye devam etmektedir.

Tamamen bağımsız şekilde çalıştığı için JQuery veya MooTools gibi javascript kütüphaneleri kullanmanıza gerek yoktur. Tarayıcınızda ya da NodeJS sunucunuzda çalıştırılabilir.