Adobe Experience Manager Nedir?

dijital varlık yönetimi yazılımı

Bugün şirketler, yalnızca dijital varlıklarını yönetmeye çalışırken yılda 44.000 dolardan fazla harcayabilir.

Şirketinizde binlerce dolar ve saatlik insan gücünden tasarruf etmek için bir dijital varlık yönetimi (DAM) sistemine yatırım yapmayı düşünün.

DAM sistemleri, dijital içeriğinizi daha iyi depolamanıza, düzenlemenize, bulmanıza, dağıtmanıza, analiz etmenize ve genel olarak yönetmenize yardımcı olur. Buna fotoğraflarınız, videolarınız, ses dosyalarınız, animasyonlarınız, etkileşimli reklamlarınız ve diğer pazarlama malzemeleriniz dahildir.

İçerik yönetim sistemlerinden, web sitesi oluşturuculara kadar, günümüzde çoğu web sitesi oluşturma aracı, dijital varlıkları yönetmek için özellikler sunar. Bunlar, satış ekipleri ve diğer paydaşların modası geçmiş yaratıcı içerik kullanmaları veya web tasarımcıların dosyaları oluşturmak yerine onları izleyerek zaman kaybetmesi gibi sıkıntılı noktaların çözülmesine yardımcı olabilir.

En iyi bilinen DAM sistemlerinden biri Adobe Experience Manager'dır. Aşağıda bu sisteme ve avantajlarına ve dezavantajlarına daha yakından bakalım.

Adobe Experience Manager Nedir?

Adobe Experience Manager (AEM), dijital varlık yönetim sistemi ile içerik yönetim sisteminin birleşik gücünü sunmak için tasarlanmış bir kurumsal çözümdür. Otomasyon, akıllı araçlar, elektronik formlar, geliştirici araçları ve bulut barındırma sunan AEM, birden çok dijital kanalda içerik sunan kurumsal düzeydeki şirketler için idealdir.

Adobe Experience Manager ile farklı kanallarda ve cihazlarda dijital varlıklar oluşturabilir ve yeniden kullanabilirsiniz. Bu, yalnızca ekiplerinizin içerik oluşturmayı kolaylaştırmasına yardımcı olmaz. "Deneyim parçaları" olarak adlandırılan bu varlıklar, AEM'nin veri entegrasyonları, iletişim yönetimi ve gelişmiş hedefleme ve özelleştirme özellikleriyle birlikte kullanılabildiğinden, sitenizin neresinde olurlarsa olsunlar ziyaretçilerinize özel deneyimler sunabileceksiniz.

Kuruluş genelinde işbirliğini ve üretkenliği artırmak için etiketlemeyi, iş akışlarını ve içerik dağıtımını da otomatikleştirebilirsiniz. AEM, kullanıcılara roller, görevler, son tarihler ve belirli varlıklar atamanıza ve her varlığa anahtar kelimeler, etiketler, yorumlar ve meta veriler eklemenize olanak tanır, böylece arama yoluyla kolayca bulunabilirler.

Son olarak, Adobe'nin modüler mimarisi saniyeler içinde otomatik olarak ölçeklenebildiğinden, ürün güncellemelerini planlamak veya arıza süresi konusunda endişelenmek yerine içerik oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

AEM birçok avantaj sunar ancak tüm platformlarda ve araçlarda olduğu gibi dezavantajları da vardır. En büyüğü fiyatlandırmasıdır. Özel bir fiyat teklifi için Adobe'ye ulaşmanız gerekmesine rağmen, Adobe Experience Manager lisans ücretlerinin yılda 250.000 ABD Doları ile 1.000.000 ABD Doları arasında olduğu tahmin edilmektedir.

AEM'de ayrıca bazı kullanıcı deneyimi sorunları vardır. Arayüzü karmaşıktır, bu nedenle öğrenme eğrisi teknik olmayan kullanıcılar için yüksek olabilir. Yükleme ve kurulum süreci o kadar karmaşıktır ki, pahalı olabilen bir üçüncü taraf uygulama ortağı gerektirir. Diğer Adobe çözümleri ve üçüncü taraf hizmetleriyle entegrasyonlar da pahalı ve hatalı olabilir ve daha fazla teknik müdahale gerektirebilir.

Bu nedenlerden dolayı, piyasadaki diğer seçenekleri değerlendirmek önemlidir. Daha ucuz bir DAM, hepsi bir arada bağlantılı bir platform veya başka bir çözüm arıyor olun, işiniz için doğru platformu seçebilmeniz için BulutPress® içerik yönetim sistemini inceleyebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp