Bulut Çözümleri Müşteri Deneyimini Nasıl Geliştirir?

bulut teknoloji kullanmanın faydaları

İşletmeniz için müşteri edinme ve elde tutma ne kadar önemlidir? "Kritik olarak önemli" dışında bir yanıt verdiyseniz, muhtemelen yazılımın çözemeyeceği sorunlarınız vardır. Ancak geri kalanımız için müşterileri anlamak ve ürün ve hizmetleri onların ihtiyaçlarına göre uyarlamak, finansal karlılık ve büyüme için kritik öneme sahiptir. Bu hedefleri desteklemek için tasarlanmış çok çeşitli içerik yönetim sistemi yazılımları vardır, ancak bazen bu araçları kullanmak tam tersi sonuçlar doğurabilir. Bulut çözümleri müşterilerinizin deneyimini nasıl geliştirir?

Şirketler genellikle acil web tasarım ihtiyaçlarını karşılamak için yazılım çözümlerini taktiksel bir tarzda bir araya getirerek geçici bir şekilde büyürler. Kurumsal bir web sitesi oluşturmak için tasarım şirketlerine ihtiyacınız var. Bazı şirketler tüm bunları klasik wordpress veya joomla gibi açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemleri ile halletmeye çalışsa da, sizin sürdürülebilir bir yazılım ve web sitenizi kolaycak yönetmenize yardımcı olacak sürekli geliştirilen bir sisteme de ihtiyacınız olabilir. Birçok şirket çevrimiçi alışveriş işlevine ihtiyaç duyar, bu nedenle bir e-ticaret yazılımı çözümü ararsınız. Bir hizmet kuruluşunuz varsa, muhtemelen proje yönetimi ve faturalandırmayı yöneten bir uygulamanız vardır. Bahsedilen bu yerlerin hepsinde bazı müşteri verileri depolanır, ancak büyümekte olan çoğu şirketin potansiyel müşterilerini ve potansiyel müşterilerini yönetmek için bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sistemine de ihtiyacı vardır. Sonunda, yinelenen bilgilere sahip bağlantısız sistemlerin bu yazılım tüy yumağı, artan maliyetlere yol açar.

Bilgiler ayrı sunucularda tutulduğunda iş üzerindeki zararlı etki açıktır. Örneğin, arka ofis sistemleriyle entegre olmayan bağımsız bir CRM ile, bir satış görevlisinin bir siparişin ne zaman işlendiğini, bir müşterinin bir teslimat alıp almadığını veya bir fatura ödeyip ödemediğini bilmesinin hiçbir yolu yoktur. Bu, müşteriyle iletişim kurmak, çapraz satış veya ek satış yapmak veya sadece ilişkiyi kurmak için kaçırılmış fırsatlar yaratır. Çalışanlar departmanlar arasında bilgi peşinde koşarken müşteri yanıt verme süresi gecikir. Bu kaçırılan bağlantılar işletme genelinde tekrarlanır. Aynı süreçler internette var olmanızı sağlayan web sitenizin yönetimi ve gereksinimlere uygun şekilde güncellenmesi konusunda da karşınıza çıkacaktır.

İşletmenizle uyumlu, esnek ve büyüyen işletmenizi destekleyecek kadar ölçeklenebilir olan doğru içerik yönetim sistemini seçmek, müşterilerinizin deneyimini iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Müşteri Memnuniyetini Artırın

Web sitesi, e-ticaret ve e-tahsilat süreçlerini merkezileştiren BulutPress®, müşterilerinize web sitenizle ilgili her şey için yararlanabilecekleri tek bir veri kaynağı sağlar. Herkesin aynı müşteri bilgilerine ve işlemlerine erişimi olduğunda, müşteri sorularına hızla yanıt vermek daha kolaydır. Satış görevlilerinin çapraz satış ve ek satış fırsatlarını tespit etmesine olanak tanır ve ekipler, bekleyen siparişleri, hizmet sorunlarını veya süresi geçmiş siteleri güvenle takip edebilir. Müşteri işlemine ilişkin gerçek zamanlı görünürlük, çalışanların daha tutarlı bir hizmet deneyimi sunabilmesi, müşteri memnuniyeti oluşturması ve daha uzun vadeli, daha kârlı ilişkiler geliştirmesi anlamına gelir.

Aynı zamanda, uçtan uca bilgiler bireysel ekipler tarafından anında kullanılabilir. Pazarlama, finans, satış ve envanter yöneticilerinizin tümü, eğilimleri anlamak ve tahminlerinin doğruluğunu artırmak için ihtiyaç duydukları kesin verileri alabilir. Hepsi aynı veri kaynağından alındığı için şirketiniz, işlemin her aşamasında müşteri davranışına ilişkin daha bütünsel bir içgörüye sahip olacaktır. Daha kapsamlı bilgi, işletmenin promosyonlar, yaklaşımlar veya daha fazla müşteri kazanacak ve elde tutacak yeni ürünler planlamasına olanak tanır.

İş Süreçlerini Kolaylaştırın ve Hızlandırın

Ayrı sistemler, bir işletme için çok sayıda idari iş oluşturur. Siparişleri ödemelerle mutabık kılmak, müşteri işlem ayrıntılarını bir sistemden diğerine güncellemek veya sipariş edilen ürünlerin depo envanterinde olup olmadığını kontrol etmek, ayrı sistemler kullanılırken yaygın olarak kullanılan manuel işlemlerdir. Bu manuel süreçler, hataların içeri sızmasına ve müşteri deneyimini iyileştiren ve bir şirketin büyümesine yardımcı olan görevlere daha iyi harcanabilecek zamanı tüketmesine olanak tanır.

Şirketiniz, bulut teknolojilere entegre edildiğinde, web sitesi yönetiminden satın almaya kadar olan süreçler kolaylaştırılır ve daha doğru hale gelir. Bu, siparişlerinin ilerlemesinden haberdar edilebilecek ve değişikliklerden hızlı bir şekilde haberdar edilebilecek müşterileriniz için daha iyidir. Entegrasyon aynı zamanda, zaman alıcı manuel süreçlerin ortadan kaldırılması veya önemli ölçüde azaltılması anlamına gelir ve çalışanların daha üretken çalışmaları için serbest kalmasını sağlar.

Daha Güvenilir Olanlardan Yararlanın

Ayrı hosting sistemleri, sistemlerin etkileşime girmeye zorlandığı durumlarda sorunlara neden olmamalarını sağlamak için ayrı bakım, güncellemeler ve dikkatli kullanım gerektirir. BT için bu, mühendislerin bir dizi farklı ürün hakkında bilgi sahibi olmalarını ve değerli zamanlarını bunları bir araya getirmek için kullanmalarını gerektiren karmaşık bir ortam anlamına gelir. Mali bilgileri, siparişleri, web sitesini ve e-ticaret bilgilerini tek bir merkezi veritabanında barındıran entegre bir sistemin bakımı çok daha kolaydır ve lisanslama ve kullanım ömrünün sonu sorunlarıyla ilgili daha az idari destek gerektirir. Entegre bir sistemin tanıtılması, BT uzmanlarının müşterilerin ve çalışanların beklediği güvenilirliği sağlamasını kolaylaştırır.

Yeni İşlemler Ayarlayın

BulutPress® gibi küresel bir içerik yönetim sisteme sahip olmak, yeni veya genişleyen konumların hızlı bir şekilde yayına alınabilmesini sağlar. İşletme, birleşik sipariş ve hesap yönetimi süreçleri ve verileri ile yeni satış kanalları kurabilir ve bunları kolayca raporlama ve tahmin fonksiyonlarına entegre edebilir. Performansa yönelik anında görünürlük, artan veya değişen müşteri talebini hızla değerlendirmenize ve bunlara yanıt vermenize olanak tanır.

Çözüm

Bilgi, özellikle müşterilerinizi tanımak söz konusu olduğunda güçtür. Ancak bilgi, erişilemeyen veya bağlanması zor olan farklı sistemlerde depolanırsa, işinizin gücünü daha fazla müşteri çekmek ve onlara hizmet etmek, kârı artırmak ve stratejik olarak genişlemek için sınırlamış olursunuz. Web sitesi, e-tahsilat, CRM ve e-ticaret sistemlerinizi uyumlu hale getiren entegre bir iş yazılımı paketi, çalışanlarınızın ve şirketinizin gücünü ve potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp