Bulut Bilişim Hizmetleri Nasıl Karşılaştırılır

İşinizi bulutta yürütmeye başlamak istiyorsanız, dikkatinizi çekmek için yarışan çok sayıda şirket var. Bununla birlikte, tüm bulut bilgi işlem hizmet sağlayıcıları eşit yaratılmamıştır ve doğru iş ortağını seçmek, ihtiyacınız olan hizmetleri gelecekte beklediğiniz standartlarda sağlamak için güvenebileceğiniz bir kişi kritik bir iş kararıdır. Bulut bilişim hizmetleri nasıl karşılaştırılır?

bulut hizmet konusunda uzman bir şirket seçin

Gerçek Bulut Yetkinlikleri

Her gün bulut tabanlı hizmetler sunmak için ortaya çıkan yeni şirketlerle birlikte, ilk adım, temel yetkinlikleri buluta odaklanan bir sağlayıcı seçmektir. Şirket içi sistem satıcıları, bir bulut hizmeti sağlayıcısının temel yetkinliklerinden çok farklı becerilere, iş modellerine, web tasarım yaklaşımlarına ve altyapıya sahiptir. Örneğin, iş başarılarının büyük bir kısmı pozitif bir sistem performansı deneyimine bağlı olduğundan, gerçek çok kiracılı bulut bilgi işlem şirketleri, güçlü sistem kullanılabilirliği, istikrar ve güvenlik sağlama konusunda derin uzmanlığa sahip son derece yetenekli kuruluşlar oluşturmaya önemli bir kaynak odağı ve yatırımı koyar.

Sistem Yükseltmeleri ve Geliştirmeleri

Klasik içerik yönetim sistemi yazılımı özelleştirilebilir, ancak bu özelleştirmeler mevcut yazılım dağıtımınıza bağlıdır ve gelecekteki sürümlerle yeniden uygulanması kolay değildir. Web sitesi sağlayıcınız yeni ürün güncellemeleri ve geliştirmeleri yayınladıkça, yükseltme yaptığınızda daha önce uyguladığınız özelleştirmeler silinecek ve BT ekibiniz yeniden özelleştirmeye sıfırdan başlamak zorunda kalacak. Birçok şirketin klasik içerik yönetim yazılımlarını yükseltmekten kaçınmasının ve işlerini güncelliğini yitirmiş teknolojilerle yürütmeye karar vermesinin ana nedeni budur. Aslında, orta ölçekli işletmelerin üçte ikisi web sitesi yazılımlarının eski sürümlerini kullanıyor.

Buna karşılık, BulutPress® gibi bulut tabanlı içerik yönetim sistemi çözümleri sağlayıcı tarafından sürekli olarak yükseltilir, böylece her zaman web sitenizin kullandığı yazılımın en son, en gelişmiş sürümünü kullandığınızdan emin olabilirsiniz. Günümüzün önde gelen bulut uygulamalarının üzerine inşa edildiği bulut platformu sayesinde, daha önce uyguladığınız özelleştirmeler ve entegrasyonlar, çözüm güncellendiğinde ek yatırım gerektirmeden otomatik olarak ileriye taşınır.

Liderlik ve Kurumsal Canlılık

Buluta geçiş uzun vadeli bir yatırım olduğundan, yalnızca bugünün taleplerini karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda gelecekte ihtiyaçlarınızı karşılamaya devam etmek için gereken pazar liderliğini ve finansal uygulanabilirliği de gösterebilecek BulutPress® gibi bir bulut hizmeti sağlayıcısı seçmek çok önemlidir.

Kamuya ait şirketlerin finansal uygulanabilirlik açısından değerlendirilmesi daha kolaydır ve genellikle özel muadillerine göre daha iyi kurulmuş ve finanse edilmiştir. Satıcının, nakit rezervleri, yıllık gelir ve büyüme ve kârlılık eğilimleri dahil olmak üzere mali bilgilerini, kaçınılmaz piyasa döngülerini aşma yeteneklerini ölçmek için değerlendirdiğinizden emin olun.

Güvenilir bir şirket, güçlü finansal yapısının yanı sıra, çok sayıda ve çok çeşitli müşteri ile çalışarak zaman içinde gelişen bilgi ve deneyim derinliğine sahip olacaktır. Köklü bulut şirketleri, birden fazla ülkede farklı boyutlarda ve sektörlerde bu tür binlerce müşteriye sahip olacak ve bu, devam eden müşteri başarısı konusunda net bir geçmiş performans ve ölçeğe yanıt verme yeteneği sergileyecektir. Bulut satıcılarını müşteri sayıları, müşteri referansları ve referansları, sektör ortakları ve ödüller veya medya kapsamı açısından karşılaştırabilirsiniz.

Son olarak, ama belki de en önemlisi, BulutPress® gibi bulut bilişim alanında bir lider seçmek her zaman akıllıcadır. Müşteri sayısına, gelire ve bağımsız analistlere göre baktığınız içerik yönetim sistemi çözümü türü için lider bulut bilgi işlem hizmetleri sağlayıcısı kimdir? Bulut satıcısı, bu alandaki en iyi rakipleri geride bırakıyor mu? Daha fazla bilgi için satıcının sahip olduğu müşteri türlerini de göz önünde bulundurun. Yenilikçi hızlı büyüyen şirketler yenilikçi ortaklar seçme eğilimindedir, bu nedenle pazar ve düşünce liderliği pozisyonlarıyla tanınan müşterilerden alınan referanslar, sağlayıcının yaklaşımının iyi bir göstergesidir.

Güvenlik ve Uyumluluk

Sağlayıcının finansal güvenliğini ve uygulanabilirliğini belirledikten sonra, verileriniz için sağladıkları güvenliği düşünmenin zamanı geldi. Uzman bulut bilgi işlem hizmetleri sağlayıcıları, kurumsal düzeyde güvenliği bir öncelik haline getirir ve bu taahhüdü uygun akreditasyonla gösterir.

Verilerinizin güvenliği ve bu verilere kesintisiz erişiminiz de fiziksel güvenlik önlemleri gerektirir. Doğru hizmet sağlayıcı, etkili veri yedekliliği, otomatik yedeklemeler ve birden çok veri merkezinde yansıtma sağlar. Ayrıca, verilerin nasıl saklandığını ve diğer müşterilerin bilgilerinden nasıl izole edildiğini ve felaket durumunda erişiminizi sağlamaya yönelik hükümlerini tartışmaya istekli olacaklardır.

Verim

Hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA'lar), bir bulut sağlayıcının kullanılabilirlik ve güvenlik konularına ne kadar bağlı olduğunun ve hizmet kesintileri durumunda nasıl yanıt vermeyi planladığının bir ölçüsüdür. SLA'lar, görev açısından en kritik uygulamanızın taleplerini karşılayan kullanılabilirlik garantilerini içermelidir. Sağlayıcınızın, gerçek zamanlı ve geçmiş çalışma süresi performans verilerine kolay erişim sağladığından emin olun. Bu, size bu yanıt planlarına ne sıklıkla güvenmeleri gerektiğini ve müşterileriyle çalışırken ne kadar şeffaf olduklarını hızlı bir şekilde söyleyecektir.

Gelecekteki performansı da önemlidir. Bulut bilgi işlem hızla gelişiyor ve bulut hizmeti sağlayıcılarının teknolojik ve düzenleyici değişikliklerin taleplerine uyum sağlamak için çevik olmaları gerekiyor. Sağlayıcınızın uzun vadede sizinle iş ortaklığı yapmak üzere güçlü bir konumda olduğunu göstermek için güçlü bir inovasyon kaydı ve tam zamanlı olarak bulut teknolojisine odaklanan bir Ar-Ge ekibi arayın.

Ölçeklenebilirlik ve Özelleştirme

İşletmeler büyüdükçe ve ihtiyaçlar değiştikçe, şirketinizle birlikte büyüme, ihtiyaçlarınıza uyum sağlama, büyümeniz için yeni ürünler sağlama, yeni satış kanallarına ve pazarlara açılmanızı kolaylaştırma gücüne sahip bir ortağa ihtiyacınız olur.

En uygun bulut bilişim sağlayıcısı, uygulamaları ve arabirimleri ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirmenize ve büyüdükçe veya ek işlevleri buluta taşıdıkça sizinle birlikte ölçeklendirmenize olanak tanıyan bir çözüme sahip olacaktır. En etkili şirketler, geniş bir uygulama geliştirme topluluğuna açık, esnek bir bulut geliştirme platformu sunar. Bu, işletmenizin söz konusu bulut bilgi işlem hizmetiyle kolayca entegre olan diğer mevcut uygulamalardan kolayca yararlanmasına veya ek altyapıya yatırım yapmadan kendi özel bulut uygulamalarınızı geliştirmesine, test etmesine ve dağıtmasına olanak tanır.

İdeal olarak, bugün ihtiyaçlarınızı karşılamak için bulut olgunluğuna, uzmanlığına, performansına ve güvenlik özelliklerine sahip olan ve aynı zamanda gelecekte uygulanabilirliğini sağlayan liderlik, yenilikçilik ve mali geçmiş performansı sergileyen bir iş ortağı istiyorsunuz.