Sahte Bulut ve Gerçek Bulut Servislerinin Karşılaştırması

Artık içerik yönetim sisteminizin kurum içinde bakımı ve desteklenmesi sorumluluğunu istemediğinize karar verdiniz. Bu akıllıca bir seçim ve BT altyapıları yerine işlerine daha fazla odaklanmak için buluta taşınan şirketlerin sayısının giderek arttığını yansıtıyor. Gerçek bulut çözümlerini sahte bulut çözümlerinden ayırmak sandığınızdan daha kolaydır.

Ancak alıcılar dikkatli olmalıdır: "Bulut" olarak pazarlanan "barındırılan yazılım" tekliflerinin tümü gerçek bulut çözümleri değildir. Ek bir gelir akışı oluşturmak için kazançlı bir şansın farkına varan birçok şirket içi satıcı, uygulamalarını "bulutla yıkayarak" bulutu gözünüzün önüne getirmeye çalışıyor. Öyleyse gerçek bir bulut çözümünü sahte olandan nasıl ayırt edebilirsiniz? Ve daha da önemlisi, neden umursayasınız ki?

gerçek bulut sağlayıcı bulutpress

Sunucu Grubunu Kimler Yönetiyor?

BulutPress® gibi gerçek bulut satıcıları, çözümlerini sıfırdan bulut için tasarlar. Yazılımlarını tamamen barındırılan bir çözüm olarak daha iyi performans gösterecek şekilde kodlarlar ve yüzlerce sunucuda ve kendi çok kiracılı bulut ortamlarında çok sayıda veri yedekliliği düzeyinde yazılımı barındırma, sürdürme ve yönetme konusunda yetenek ve uzmanlık geliştirirler.

Bulut servislerinin karşılaştırmasını yapmak için; Sahte bulut satıcılarının size söyleyeceklerinin aksine, çoklu sunucu mimarisi önemlidir. Örneğin, gerçek bir bulut sağlayıcısı ile tüm müşteriler genellikle aynı buluttan aynı çözüme erişir. Bu, müşterilere en son ürün yükseltmelerine sürekli ve anında erişim sağlar. İşte BulutPress'in de yaptığı tam olarak budur.

BulutPress® web tasarım platformu gibi en iyi bulut sağlayıcıları ayrıca, uygulamanızı yalnızca kendi platformlarında özelleştirmenize değil, satıcı tarafından yeni bir ürün geliştirmesi kullanıma sunulduğunda tüm özelleştirmelerinizin çalışmaya devam etmesini sağlayan bir özelleştirme platformu da sağlar. Bu, yalnızca en son işlevleri gecikmeden kullanmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda her yeni ürün sürümü çıktığında daha önce uyguladığınız özelleştirmeleri ve entegrasyonları sürekli olarak yeniden uygulamanıza gerek kalmamasını sağlar.

Şimdi sahte bulut satıcılarının nasıl çalıştığına bir göz atın. "Bulut"ta çalıştığı fatura edilen birçok web sitesi oluşturma sistemi klasik sunucularda, ayrı ayrı çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu satıcılar genellikle bu "bulut" web çözümlerini barındırmaz, yönetmez veya bakımını yapmaz. Bunun yerine, sorumluluğu yerel bir personele veya başka bir hizmet sağlayıcıya devrederler. Bu, uygulama hizmeti sağlayıcılarının 20 yılı aşkın bir süre önce faaliyet gösterme biçimine çok benziyor ve çoğunun iflas etmesinin iyi bir nedeni var.

Sahte Bulutta Barındırılan Çözümün Dezavantajları

Basitçe başka bir şirkette barındırılan şirket içi bir içerik yönetim sistemi uygulamasına web sitesi kurarak, sanki onu kendiniz barındırıyormuşsunuz gibi aynı sorun ve maliyetlerin birçoğunu yaşarsınız; yalnızca, erişimin yazılıma sahip olduğunuzdan genellikle daha yavaş olması gibi ek bir dezavantaj vardır. Kendi sunucularınızda yüklü, sorunlarınızı çözmek için üçüncü bir tarafa güvenme ihtiyacından bahsetmiyorum bile.

Özetle, sahte bulut çözümleri daha pahalıdır, verimsizdir ve neredeyse ölçeklenebilir değildir. Bazı özel kusurlar şunları içerir:

  • Gecikmeli ve sancılı ürün yükseltmeleri. Şirket içi çözümünüz başkaları tarafından barındırıldığında, yazılım satıcısı ürününün yeni bir sürümünü her yayınladığında aynı potansiyel olarak zorlu (ve pahalı) yükseltmelerden muzdarip olmanız gerekir. Ek olarak, en yeni çözümü ne zaman sunmayı seçtikleri konusunda da o barındırma satıcısının insafına kalmışsınız. Satıcının, eski özelleştirmeleri yeni yazılıma aktarmak da dahil olmak üzere her müşteriyi tek tek yükseltmesi gerekeceğinden, güncellenmesi aylar hatta yıllar alabilir ve o zamana kadar ürünün bir sonraki sürümü köşede olabilir. sonuçta şirket içi bir satıcıyla olmaktan hiçbir farkı yok.
  • Maliyetli, istikrarsız entegrasyonlar ve özelleştirmeler. Barındırılan bir çözümü şirket içi veya buluttaki diğer uygulamalarınızla entegre etmek, önemli ölçüde güçlük ve masrafa neden olur ve şirket içi ürün başlangıçta barındırma için oluşturulmadığından ve bu nedenle barındırılırken entegre edilmesi amaçlanmadığından istikrarsız olabilir. Ayrıca, barındırılırken özel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere çözümü özelleştirmek için muhtemelen fazladan ödeme yapmanız ve ardından yalnızca kendinize hizmet vermek yerine barındırma firmasındaki bir sistem mühendisinin bunu sizin için yapmasını beklemeniz gerekecektir.
  • Çok fazla kesinti ve yetersiz güvenlik ve destek. Sınırlı personel sayısı ve kaynakları göz önüne alındığında, çoğu hizmet sağlayıcı, gerçek bulut sağlayıcılarının sağlayabileceği düzeyde güvenlik, gizlilik ve çalışma süresi elde edemez. Bunu belirlemenin basit bir yolu, onlara çalışma süresi performansları, sözleşmeye bağlı çalışma süresi garantileri gibi güvenlik ve gizlilik sertifikaları hakkında soru sormaktır.
  • Aşırı alım/kapasite sağlama ihtiyacı. Ne kadar kapasiteye ihtiyacınız olacağından emin değilseniz, yetersiz kalmamak için yazılım lisansı sayısını fazla satın almanız gerekebilir; veya daha da kötüsü, önceden planlamada "başarısız olduğunuz" için yetersiz tedarikte bulunuyorsunuz ve müşterilerinizle verdiğiniz sözleri karşılayamıyorsunuz.
  • Barındırma firmasının finansal uygulanabilirliği ile ilgili endişeler. Ayrıca hizmet sağlayıcının ihtiyacınız olduğu sürece iş başında kalıp kalmayacağı konusunda da endişelenmeniz gerekir. Ya başarısız olurlarsa? Başka bir barındırma satıcısı bulmak ve çözümünüzü güvenli bir şekilde taşımak, verilerinize erişimi kaybetme riskini almak veya gereken şirket içi BT altyapısını sıfırdan oluşturmak için uğraşmanız gerekecek.

Sahte Bulut Satıcılarının Başarısız Olduğu Yer Gerçek Bulut Sağlayıcıları

Gerçek bulut satıcıları, çoğu eski iş modellerinde çalışan şirketlerden neredeyse her zaman daha iyi finanse edilir, mali açıdan daha güvenli, daha ölçeklenebilir ve daha güvenilirdir. Kârlı, şeffaf, uzun ömürlü ve kararlı gerçek bir bulut sağlayıcısı arayın.

Gerçek bulut uygulamalarının diğer avantajları şunları içerir:

  • Acı verici yükseltmelere katlanmak zorunda değilsiniz. Gerçek bulut sağlayıcılarıyla, en son yenilikleri ve avantajları almak için düzenli ve şeffaf bir şekilde yükseltilirsiniz. Bu nedenle, her zaman yazılımın en son sürümünde çalıştığınızı bilirsiniz ve özelleştirmeleriniz otomatik olarak en son çözüme geçer.
  • Sistemlerinize her zaman, her yerden daha güvenilir, güvenli ve hızlı erişim elde edersiniz. Bulut çözümleri, ekibinizin sistemlere web erişimi olan herhangi bir yerden erişmesini sağlamak için oluşturulmuştur ve altyapıları, hızlı performans ve gelişmiş veri gizliliği korumaları ile neredeyse yüzde 100 garantili çalışma süresi sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. İş başarıları bu vaat üzerine kuruludur, yani sizi başarısızlığa uğratırlarsa iş modelleri başarısız olur ve bunun olmamasını sağlamak için mevcut en iyi BT operasyon ekiplerini kurarlar. Kısacası, başarıları doğrudan sizin başarınıza bağlıdır.
  • Diğer uygulamalarla kolayca entegre edebilirsiniz. Gerçek bulut ERP çözümleri, hem bulut hem de şirket içi çözümlerle kolayca entegre edilebilir.
  • Kendinize hizmet edersiniz. Bulut uygulamalarını hemen yönetebilir, yapılandırabilir, özelleştirebilir ve bakımını yapabilirsiniz. Başvurunuzda her değişiklik yapmak istediğinizde pahalı danışmanlar tutmanıza gerek yok.
  • Daha fazla değer elde edersiniz. Bir bulut satıcısı, önemli ölçüde daha iyi ölçek ekonomileri elde edebilir ve tasarrufları size aktarabilir.

Kanmayın!

Sahte bulut sağlayıcıları, gerçek bulut sistemleri ile barındırılan teklifler arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmaya çalışıyor. Yine de kendi sistemleri için öne sürdükleri avantajlar, şirket içi satıcılar tarafından lanse edilenlerdir. Yükseltme ve dağıtım hızı, performans, değer, özelleştirme ve hizmet söz konusu olduğunda, bu pek de karşılaştırılamaz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp