E-Posta Kurulumu: Microsoft Outlook 2007

Microsoft Outlook 2007, Microsoft Office 2007 Lisanslı ürünün bir parçasıdır. Microsoft Office 2007'ü bilgisayarınıza kurduğunuzda yüklenmektedir.

1)Microsoft Outlook 2007 programının üst kısmında bulunan Tools (Araçlar) menüsünden Account Options (Hesap Ayarları) seçeneğine tıklayınız.2) Hesap Ayarları seçeneğine tıkladığınızda E-posta Hesapları penceresi açılacaktır.
Açılan penceredeki E-Posta Sekmesinin hemen altında bulunan Yeni... butonuna tıklayın. Açılacak olan Yeni E-posta Hesabı Ekle penceresinde Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini seçerek ileri butonuna basın.


3)Devam ettiğinizde karşınıza gelecek olan pencereden, Internet E-posta seçeneğini seçerek İleri butonuna basınız.4)Açılan Internet E-Posta Ayarları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz. ve Diğer Ayarlar butonuna basınız.5)Diğer Ayararlar Sekmesinde Açılan Internet E-posta Ayarları penceresinde, Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor. seçeneğini işaretleyip Tamam butonuna basınız.6)Gelişmiş Sekmesi Altında penceresinde, Giden Sunucusu SMTP ve Bölümünde 25 Yazan yere 587 yazarak Tamam butonuna basınız.

7)Burada Son butonlarını tıkladığınızda E-posta hesabınızı Microsoft Outlook 2007 üzerine kurmuş olacaksınız.