MPos Mobil Satış Noktası

Bu yazımızda MPos mobil satış noktası hizmeti vermenin avantajlarını anlatıyoruz. Mobil satış noktası (mPOS) benimsenmesi benzeri görülmemiş oranlarda artıyor. Şeffaflık Pazarı Araştırması'nın bir raporuna göre, mPOS pazarının 2024'e kadar 38 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

mPOS çözümleri, bir satış noktası terminalinin benzer işlevlerini yerine getiren bir ödeme kartı okuyucusuna sahip akıllı telefonlar, tabletler veya diğer kablosuz cihazlar gibi elde taşınan cihazlardan oluşur.

mpos mobile point of sales cihazı

Teknoloji, birçok perakendeci için yeni fırsatlar yaratma yeteneğine sahiptir. mPOS'a yönelik en büyük talep, teknolojiyi mağazalarını daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmada önemli bir araç olarak gören küçük ve orta ölçekli satıcılardan gelmektedir. mPOS, çoğu perakendeci için geleneksel POS sayacının yerini almayacak olsa da, hemen hemen her tür işletme için satışları artırmaya ve müşteri hizmetlerini yükseltmeye yardımcı olabilir.

mPOS'u benimseyen perakendeciler, daha iyi bir müşteri deneyimi yaratma yolunda doğru yönde bir adım atıyorlar. Ve bu, perakendeciler için mPOS yolculuğunun sadece başlangıcı. Bir işletmenin müşterisiyle ve müşterilerin de bir işletmeyle etkileşim biçimini sonsuza dek değiştirme potansiyeli muazzamdır.

mPOS'u uygulamayı düşünüyorsanız veya mevcut yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, teknolojiyi kullanmanın üç yenilikçi yolunu burada bulabilirsiniz.

Mobil POS'un temel işlevlerinden biri kasadaki kuyrukları kısaltmak. mPOS ile indirim gününüzün en yoğun döneminde veya tatil alışveriş sezonunda kuyrukların dolaştığı uzun kuyrukları kolayca yönetebilirsiniz. Burası, satış görevlilerinin mağaza katının herhangi bir yerinde sipariş almak ve/veya mallar için ödeme toplamak üzere bir mobil cihaz kullandığı yerdir. Sıra bozma, bekleme sürelerini kısaltarak ve müşteri memnuniyetini artırarak, büyük bir telaş sırasında kaybedilebilecek bir satışın yakalanmasına yardımcı olur.

Satış Danışmanlarını Güçlendirmek

mPOS yalnızca satışları artırmak için değildir. Son teknoloji ürünü perakendeciler, satış görevlilerini kasadaki zincirlerinden kurtarıyor ve onların müşterilerle yepyeni bir düzeyde etkileşim kurmalarına olanak tanıyor. Bu çalışanlar koridorlarda, soyunma odalarının yanında ve mağazanın girişinde, müşterilere anlamlı bir şekilde yardımcı olmak için bir mobil cihazla donanmış durumdalar ve bunu mağaza içi deneyimi geliştirmek için kullanıyorlar. Bu yaklaşım, perakendecilerin tamamlayıcı ürünler sunabilecekleri karar noktasında müşteriyle etkileşime girmelerine, tercihlerine ve marka ile geçmiş etkileşimlerine bakmalarına olanak tanır. Teknik özellikler, incelemeler veya envanter hakkında güncel bilgilerle satış görevlilerini güçlendirmek, sahadaki müşteriye gerçek değer sunmalarına olanak tanır. Artık çalışan, yalnızca bir şeyler satmaya çalışan biri olarak değil, yardımcı biri olarak görülüyor.

Sonsuz Ada Deneyimi

Başarılı bir perakende işinin anahtarı, envanter ve müşteri talebi arasındaki ilişkidir. mPOS'unuza sağlanan gerçek zamanlı, kurumsal çapta envanter verileriyle, mağaza çalışanları mağazada stokta olmayan bir ürünü anında bulabilir ve yanlarından ayrılmadan müşteri için sipariş verebilir. Ürünün istedikleri yere teslim edilmesini veya bir mağazadan teslim alınmasını ayarlayabilirler. Sonsuz ada deneyimi, müşterinin harika bir alışveriş deneyimi yaşamasını ve satışın gerçekleşmesini sağlar.

Dijital çağdaki müşteriler, ister modern web tasarım projenizde ister mağazada olsun, birden çok kanalda alışveriş yapmak ve sorunsuz bir deneyim yaşamak istiyor. Ayrıca internetten satın alıp mağazadan teslim alma veya mağazadan iade etme rahatlığını da istiyorlar. mPOS, çalışanlara şirket genelinde tutulan tüm envanter için gerçek zamanlı görünürlük sağlayabilir, müşterilerin tek bir işlemde konumdan bağımsız olarak ürün satın almalarına olanak tanır. Çalışanlar, çevrimiçi satın alma, mağazadan teslim alma siparişleri için mağaza envanterinden yararlanmak üzere mPOS'u kullanabilir. Bu özellikten yararlanan perakendeciler, karlılığı ve müşteri memnuniyetini artırabilir. Yeni bir mPOS sisteminden en iyi sonuçları almak isteyen şirketlerin, alışveriş yapanları rahatsız hissettirmeden müşteri katılımını artıracak bir plan geliştirmesi gerekir.

Ayrıca mPOS'u yalnızca ödeme ve satın alma işlemlerinden daha fazlası için kullanmaları gerekir. Ancak mPOS, her şeyden çok, müşteri deneyimini dönüştürmek ve perakendecinin markasını geliştirmek için dijital ve fiziksel alışveriş deneyimini birleştirmekle ilgili olmalıdır. mağaza siparişlerinde teslim alma. Bu özellikten yararlanan perakendeciler, karlılığı ve müşteri memnuniyetini artırabilir.

Yeni bir mPOS sisteminden en iyi sonuçları almak isteyen şirketlerin, alışveriş yapanları rahatsız hissettirmeden müşteri katılımını artıracak bir plan geliştirmesi gerekir. Ayrıca mPOS'u yalnızca ödeme ve satın alma işlemlerinden daha fazlası için kullanmaları gerekir. Ancak mPOS, her şeyden çok, müşteri deneyimini dönüştürmek ve perakendecinin markasını geliştirmek için dijital ve fiziksel alışveriş deneyimini birleştirmekle ilgili olmalıdır. mağaza siparişlerinde teslim alma.

Bu özellikten yararlanan perakendeciler, karlılığı ve müşteri memnuniyetini artırabilir. Yeni bir mPOS sisteminden en iyi sonuçları almak isteyen şirketlerin, alışveriş yapanları rahatsız hissettirmeden müşteri katılımını artıracak bir plan geliştirmesi gerekir. Ayrıca mPOS'u yalnızca ödeme ve satın alma işlemlerinden daha fazlası için kullanmaları gerekir. Ancak mPOS, her şeyden çok, müşteri deneyimini dönüştürmek ve perakendecinin markasını geliştirmek için dijital ve fiziksel alışveriş deneyimini birleştirmekle ilgili olmalıdır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp