Bulut ve Şirket İçi E-Ticaret Platformu Karşılaştırma

Son yirmi yılda, e-ticaretin yükselişi ticarette devrim yarattı. Çevrimiçi ürün ve hizmet satma konusunda başarılı olmak isteyen herhangi bir işletme, e-ticaret platformuna bağlıdır. Bugün birçok yeni şirketin karşı karşıya olduğu karar, kurum içi mi yoksa bulut tabanlı bir e-ticaret platformu mu seçeceğinizdir. Halihazırda şirket içi platformlara sahip yerleşik şirketler, buluta geçip geçmemeye karar vermelidir.

Bu, yalnızca sermaye ve işletme bütçelerini belirleyen değil, aynı zamanda bir şirketin büyüme ve pazar fırsatlarına yanıt verme yeteneğini de belirleyen bir seçimdir. Şirket İçi E-Ticaretle bulut tabanlı e-ticaretin karşılaştırmasını yapalım. Şirket içi ve bulut e-ticaret çözümlerinin maliyetler, ölçeklenebilirlik ve değer elde etme süresi açısından nasıl bir araya geldiğine bakalım.

eticaret bulut mu yoksa ayrı mı olmalıdır

Toplam Sahip Olma Maliyeti

Şirket içi e-ticaret çözümleri, bir şirketin donanım sistemlerine yerel olarak kurulur ve BT personeli tarafından web tasarımı yönetilir. Genellikle yazılımın yanı sıra yazılım lisanslarını yönetmek ve sürdürmek için gereken altyapıyı (sunucular ve tesisler gibi) satın almak için büyük ön yatırımları içerirler. Devam eden maliyetler arasında donanım bakımı, veri depolama, güvenlik, yedeklemeler, güç ve soğutma ve yazılım yükseltmeleri yer alır.

Ayrıca şirketler, Kredi Kartı ve kişisel verileri korumak için Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) uyumluluğu ve diğer düzenleyici standartları karşılamayla ilgili maliyetlere maruz kalabilir. Şirketler de ek BT ​​personeli kiralamak ve eğitmek zorunda kalabilir.

Buna karşılık, bulut e-ticaret yazılımı bir hizmet olarak sağlanır (bu nedenle hizmet olarak yazılım veya SaaS terimi). Satıcı, yazılımı ve müşterilerin ilişkili verilerini İnternet "bulutunda" barındırır ve yönetir, BT altyapısının bakımını yapar ve veri güvenliğinden, yükseltmelerin ve hata düzeltmelerinin dağıtılmasından ve yeni özellikler ve geliştirmelerin geliştirilmesinden sorumludur. yazılımı gereksinimlerinize göre uyguladığınız için genellikle çok daha düşüktür; kullanıcılar yazılıma İnternet üzerinden bir web tarayıcı arayüzü aracılığıyla erişir.Ödeme, öngörülebilir, kullandıkça öde abonelik modelidir.

Sonuç olarak, bir bulut e-ticaret çözümü, BT personelinizin zamanlarını tesis içi sistemlerin bakımı ve yönetimine harcamak yerine stratejik girişimleri ve yeniliği desteklemeye odaklanmasına olanak tanır.

Yükseltmeler ve Geliştirmeler

Şirket içi sistemler, sağlayıcı bir güncelleme yayınlayana kadar yeterince güvenilir bir şekilde çalışır. Bu noktada, BT'nin yazılımı sunucular arasında yeniden dağıtması gerekir. Sorun, tüm özelleştirmelerin veya entegrasyonların mevcut yazılım dağıtımına bağlı olması ve yükseltme sırasında silinecek olmasıdır. BT ekibinizin bunları yeniden uygulaması ya da sıfırdan yeniden özelleştirmeye başlaması gerekecek. Bu, zaman ve BT personeli açısından çok fazla kaynak gerektirebilir, bu nedenle birçok şirket hiç yükseltme yapmaz ve bunun yerine güncel olmayan teknolojiyi kullanır.

Buna karşılık, bulut e-ticaret sağlayıcıları sürekli olarak çözümlerini geliştiriyor, bu nedenle her zaman en son, en gelişmiş sürümü kullandığınızdan emin olabilirsiniz. BulutPress gibi birçok bulut çözümü sağlayıcısı, en son ürün yükseltmelerine sürekli ve anında erişim de dahil olmak üzere satıcının yazılım geliştirme avantajlarından yararlanan tüm müşterilere uygulamanın tek bir örneğinin hizmet verdiği çok kiracılı bir mimari sunar. Daha önce uygulanan özelleştirmeler, çözüm güncellendiğinde otomatik olarak ileriye taşınır.

Büyüme ve Çeviklik

Sistem yükseltmelerinin zorluğu, şirket içi bir e-ticaret çözümünün işletmenizin büyümesini sınırlama yollarından yalnızca biridir. Bunları özelleştirmek ve genişletmek çok zor olduğu için geleneksel şirket içi çözümler, geliri artıracak yeni pazar fırsatlarını takip etme çabalarınızı engelleyebilir.

Bulut e-ticaret yazılımı, onu devreye alma hızınızı ve ondan değer elde etmeye başlamanız için gereken süreyi düşündüğünüzde net avantajlar sunar. İşletmenizin BT altyapısının yeni girişimleri destekleyip desteklemeyeceği konusunda endişelenmesi gerekmediğinden, farklı iş modelleri (B2B ve B2C), markalar ve ülkeler için ek siteleri aynı anda hızla dağıtarak pazar fırsatlarına daha hızlı yanıt verebilirsiniz. platformu.

Bulut tabanlı e-ticaret yazılım platformlarının ölçeklendirilmesi de daha kolay olup, işletmeniz büyüdükçe daha fazla müşteriyle ilgilenme esnekliği sağlar. İşletmenizde bir ani artış olursa (örneğin, sezonluk talebe veya beklenmeyen viral başarıya yanıt olarak), bulut e-ticaret yazılımı, artışın üstesinden gelmek için ek kaynakları otomatik olarak ayarlar ve dinamik olarak sağlar. Yerinde bir e-ticaret çözümü ile ek donanım sağlamanız ve ek lisanslar satın almanız gerekir.

E-Ticaret İşletmeniz İçin Doğru Olan Nedir?

İşletmeniz benzersizdir, bu nedenle farklı e-ticaret yazılımı dağıtım seçeneklerinin şirketinizi nasıl etkileyeceğini düşünmek için zaman ayırın.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp