Kuyum ve Takı Sektörü Web Sitesi Referanslarımız

ARGOS JEWEL ART - ANTALYA

argos web sitesi

INFINITY 925 GÜMÜŞ - İSTANBUL

infinity 925 gümüş istanbul website

Kuyumculuk Takı Sektöründe Tanıtım ve E-Ticaret

Binlerce yıldır insanlığın gözünü alamadığı altın, pırlanta, ışıltılı madenler hem zerafetin simgesi olmuş, hem zenginliğin. Bu göz alıcı materyali web sitesi üzerinde doğru gösterebilmek, kullanıcı gözünde zerafetinden bir şey kaybetmeden doğru deneyim ile sunulması için Sarvon® tecrübesi şart. Antalya'nın önde gelen, kuyum, saat ve değerli madenler ticareti yapan kıymetli şirketleri, Antalya'nın önde gelen web tasarım şirketi Sarvon® markası ile çalışmayı tercih ediyor.

Özgün olarak tasarlanmış her güzel takı alıcısıyla buluşmayı hak eder. Eskiden sokaklarda ve caddelerde bulunan dükkanlarda kuyumcu ve bijüteri görürdük. Sonra bu işletmelerin çoğunun AVM’lere taşındığını gördük. Şimdi ise internet üzerinde e-mağaza açtıklarını görüyoruz. Değişen düzenin içerisinde kıymetli olan her şey müşterilerin daha konforlu bir satın alma deneyimi yaşaması için farklı şekillerde sunulabiliyor. Bir müşterinin keyifli bir alışveriş yapması demek üreticinin ve satıcının da emeğinin hakkını alması ve kâr elde etmesi demek. Bir müşterinin kazanması ekonominin döngüsünü sürdürmesi demek.

Kuyum sektöründe zenginlik ve zarafetin dans ettiğini görürüz. Bir tek bu sektörde lüks gibi gözüken bir takı ihtiyaç olarak adlandırılır. Ve ihtiyaç gibi gözüken her takı aslında lüks bir üründür. Gösterişliliğiyle büyüleyen bir gerdanlık geleneksel bir yaklaşımla gelinin süsüdür. Bir evlilik teklifi yüzüksüz düşünülemez. Kimi kadınlar küpe, kolye ve yüzükleri yoksa çıplak gibidir. Kol düğmeleri bir erkeğin en şık aksesuarlarından biridir. Tüm bunlar olmasa da olur. Hayır, olmazsa olmaz!

Kuyumculuk Sektörü İçin E-Ticaret Sitesi

Kuyum sektörüne hizmet verenler güzel ürünlerini en şık vitrinlerde sergilemelidir. Günümüzde sanal ortamdaki vitrinler işin hakkını veriyor. E-ticaret sitesi aracılığıyla alışveriş oldukça yaygın bir hal alıyor. Bu alışveriş yöntemi tüm dünyada en büyük paya sahip. Haber şu ki, e-ticaret satışları çok kısa bir süre sonra mevcut kapasitenin katbekat fazlasına ulaşacak.

Dünyada stok maliyetlerinin ne kadar yüksek olduğu konuşuluyor bir yandan. Değerli ürünlerin satış devrinin yüksek olması daha az stok maliyeti demek. Bir kuyumcunun ürününü ortaya koyması ve satışını arttırması elzem. Sarvon Web pek çok kuyum firmasının web tasarımı arayüzü oluşturması için uygun bir zemine sahip. Bakın bu sektörde hangi türde işletmeler bizim altyapımızdan faydalanıyor;

 • Kuyum Üretim Atölyeleri
 • Kuyum mağazaları
 • Takı Tasarımcıları
 • Perakende Ürün Satıcıları

Verdiğimiz başlıklar altında hizmet veren; üretim, toptan satış ve perakende satış kanadında yapan tüm firmalar bir web sitesi sayesinde ticari kapasitesini arttırabiliyor. Kuyum ve takı alanında hizmet veren firmaları iki farklı web sitesi şeklini düşünebilir;

 • Kurumsal Tanıtım Sitesi
 • Kuyum Ürün Satış Sitesi

Kuyum sektöründe kurumsal tanıtım web sitesi, bu sektöre üretim yapan firmaların daha çok tercih ettiği bir yöntemdir. Marka bilinirliği yüksek bir kuyum firması kimliğini ortaya koymak üzere web sitesinden etkin biçimde yararlanır. Kuyum toptancıları da benzer şekilde varlığını kuyum tanıtım sitesi üzerinden de göstermek ister. Bu tarz web sitelerinde kuyum firması bazı bilgileri ön plana çıkarabilir. Şöyle ki;

 • Kuyumcunun Logosu
 • Kuyum Atölyesinden Görüntüler
 • İmza Ürünleri Var İse Fotoğrafları
 • Kuyumcunun Adres ve Telefon Gibi İletişim Bilgileri
 • Satış Ağına Dair Bilgiler, Bayiiler, Şubeler

Kuyumculuk Sektörü İçin Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kuyumcular için geliştirilen kurumsal tanıtım web siteleri, satış beklentisinden ziyade, firmanın gücünü ortaya koyduğu bir platformdur. Yeni işbirlikleri için açık olduğunu web sitesi üzerinden belirten bir kuyum firması, dilerse franchise anlaşma formlarını yayınlayabilir, bayilik başvurularını karşılayabilir. Web sitesini büyük iş anlaşmaları için bir karşılama alanı olarak kurgulayabilir.

Kuyumcu ürün satış web sitesi veya e-ticaret web sitesi ise son tüketiciye satış yapan işletmelerin tercih ettiği bir yöntem olarak kendini gösteriyor. Çeşitli kuyum ürünlerini kendi e-ticaret siteniz üzerinden sergileyerek kazanç elde etmeniz mümkün. Sarvon web işleri, ürün satışlarınızı en kolay şekilde yapmanıza olanak sağlıyor.

 • Özel görsellerden oluşan karşılama sayfası
 • Ürün Kategori Sayfası
 • Ürün Sayfası
 • Sanal Alışveriş Sepeti
 • Sanal ödeme sistemi
 • Alıcı ve Satıcıya Özel Satış süreç bilgilendirme servisi kurgulamak konusunda oldukça elverişli bir sistemden bahsediyoruz.

Kuyumcu Web Sitesi Projemize Başlayalım

Bir e-ticaret sitesinde içeriklerinizin Sarvon Web’e teslim edilmesiyle proje başlamış olur.

Burada değinmek istediğimiz konu, kuyum e-ticaret sitelerinde ürün görsellerinin büyük bir önem taşıdığıdır. Ürün merkezli bir web sitesi için emek, zaman ve bütçe ayırmanız işinizin kalitesini artırır.

Sarvon Web İşleri Firmasından bir kuyum e-ticaret sitesi oluşturmak istediğinizde ürün fotoğraflarınızın hazır olması gerekir. İnce bir işçilikle meydana getirilmiş takıların fotoğraf çekiminin profesyoneller tarafından yapılması önerilir. Özgün tasarımların güzelliğini kusursuz bir şekilde ortaya sermek ancak bu şekilde mümkün olur.

Fotoğraf çekiminde ışık yansımaları nedeniyle ürünün iyi gözükmemesi bu sektörde kabul edilebilir bir sorun değildir. Profesyonel fotoğraf makinelerinin kullanıldığı bu özel çekimlerde, takılar light tent denilen ekipmanların içine yerleştirilerek ve ışığın dışarıdan verilmesi sağlanarak mükemmel bir çekim gerçekleştirilebilir. Aynı ürünün canlı bir mankenin üzerinde çekilmesi de iyi bir sonuç elde etmeyi sağlar. Önemli olan ürünü en iyi şekilde görüntüleyebilmek ve tüm güzelliğini ortaya sermektir.

Ürün fotoğrafları tamamsa, harika. İyi bir kuyum e-ticaret sitesinin olmazsa olmazı yazılı içeriklerdir. Yazılı içerikler için de özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü, Sarvon Web İşleri olarak biliyoruz ki, arama motorlarında bulunabilmenin yolu kelimelerdir. Eğer bir ürünü iyi tanımlarsanız bu hem hedef kitleniz olan takı severleri hem de arama motorlarını etkilemeyi başarırsınız.

 • Ürünün hangi materyalden yapıldığı
 • ağırlığı
 • takının tasarım tekniği
 • kullanım koşulları
 • saklama koşulları
 • kullanım ömrü
 • onarım önerileri
 • garanti ve iade koşulları

gibi konular bir tüketicinin ürün almadan önce bilmek isteyeceği bilgilerdir. Her bir ürün için bu bilgileri ne kadar açık ve aydınlatıcı olarak ortaya koyabilirseniz o kadar kazançlı çıkarsınız. Müşteriye güven vermek satışları arttırdığı gibi müşteri aidiyetini de arttırır. Biz takı web sitesinin yayına alınması konusunda hizmet veren bir firma olarak bu ayrımları iyi yapan firmaların başarıya kolaylıkla ulaştığını görüyoruz. Bu başarıya ortak olduğumuz için de mutluluk duyuyoruz.

Dilerseniz kuyum kurumsal tanıtım sitesi oluşturalım, dilerseniz takı e-ticaret sitesi oluşturalım. Yıllardır kuyum sektöründe olan işletmeler oyunun kurallarını daha iyi biliyor ve en iyi web siteleri için doğru adımları atabiliyor. Bu alan yeni giren ve ilk kez sanal mağaza meydana getirecek olan işletmeler ise Sarvon’un deneyim ve tecrübelerinden yararlanabilir. Birbirinden şık tasarımları en güzel şekilde sunmanın bir yolunu bulmanızı isteriz. İyi bir yol haritası çıkardıktan sonra online ortamda bir mağaza açmak ve bu mağazanın sürekli gelir elde etmesi hayal değil.

E-ticaret alt yazılım yapısına sahip bir web sitesi hazırladığınızda işin operasyonel sürecinin de titizlikle yürütülmesi gerektiğini bilmenizi isteriz.

 • Stok yönetimi,
 • ürünün paketlenmesi,
 • kargo ile alıcıya gönderilmesi,
 • satın alam sonrası müşteri hizmetleri sürecinin kusursuz yönetilmesi,

Bir e-ticaret sitesi yatırımının değer görmesini sağlar.

Kuyum Web Sitelerinde Güvenlik ve Yazılım Altyapısının Önemi

Sarvon, kusursuz görsellerle müşteriyi saran içeriklerle kaliteli ve şık bir web sitesi yapmanız için iyi bir yazılım altyapısı geliştirdi.

Bu alanda güvenliğin de önemine değinmek gerek. Hem kuyum tanıtım site sahiplerinin hem de bu web sitelerinin müşterilerinin online alışverişte zarar görmeden, güvenilir bir zeminde buluşmaları gerek. Sarvon, SSL sertifikasıyla korunmakta olan web siteleri üretmenizi sağlar. Ayrıca ödeme yöntemlerini sunan, lisanslı bir firma olan Pay TR ile güvenli bir alışverişi de temin eder. Buna ek olarak gelişmiş Amazon Firewall güvenlik duvarı hizmetinden faydalanmaktadır. Tüm Sarvon sunucuları anlık olarak takip edilmekte 7/24 güvenlik denetiminine tabi tutulmaktadır. Güvenliği artırmak için hem sunucu işletim sistemi yazılımları olsun, hem de geliştirdiğimiz e-ticaret altyapısı olsun sürekli güncellenmekte ve güvenlik yamaları da gecelik olarak uygulanmaktadır.

Kuyum ve takı web sitesi oluşturmak isteyen işletmelerin aklına takılan her soruyu yanıtlamak ve gerek duydukları desteği vermekten mutluluk duyarız. El sanatları ustalarının, zanaatkarların elinden çıkan takıları sunan bir platform oluşturmak çok keyif vericidir. Nihai ürünle buluşan son tüketicinin yüzünü güldüren iyi bir “esnaf” bizlerin de yüzünün gülmesine sebeptir. Esnaflığın değeri e-ticarette de biliniyor, birlikte hakkını verebiliriz.