Elektronik ve Mühendislik Referanslarımız

C KARE MÜHENDİSLİK - ANTALYA

ckare

AKS MEKANİK - ANTALYA

aks

EKİN TEKNİK SERVİS - ANTALYA

ekin-teknik

SADTEK ELEKTRONİK - İSTANBUL

sadtek

RST ELEKTRONİK - İSTANBUL

rst

KUL BETON - ALMANYA

KULBETON

E-TEKNİK ELEKTRONİK - İSTANBUL

eteknik elektronik istanbul

VERİTEL İLETİŞİM A.Ş. - ANTALYA

veritel iletişim istanbul

EUROANT İLETİŞİM - ANTALYA

euroant iletişim turkcell antalya

REM ELEKTRİK - KOCAELİ

rem elektrik kocaeli

ESKA-S GÜVENLİK - KONYA

eskas güvenlik antalya

EKİNOX KARTUŞ MAKİNALARI - ANTALYA

ekinox kartuş antalya

BERKMEN AYDINLATMA - ANTALYA

berkmen aydınlatma antalya

HOROZ POMPA - HATAY

horoz pompa hatay

Elektronik ve Mühendislik Projeleri

Bilgiyi işlemek, taşımak ve depolamak. Elektronik terimi bu üç işlevle tanımlanıyor. Bir bilim dalı olarak ele alındığında da deney, gözlem ve düşüncelerin sonucunda ortaya çıkan pratik sonuçlardır. Mühendislik de aynı çerçevede değerlendirildiğinde teorik olanın pratiğe dönüştürülmesine hizmet eder.

“Ben her şeyden şüphe ederim” diyen bilim insanı Descartes bu mantık silsilesini adımlandırır. Şüphe ettiğinden şüphe etmediğini ve şüphe etmenin düşünmek olduğunu söyler. Düşünmek ise var olmak anlamına geldiğinden, “Ben varım” demiştir. Buluşların ancak bir şüpheden yola çıkarak bulunabildiğini görebiliyoruz.

Tüm buluşlar değerlidir. Ve dünya yeni buluşlarla dönmeye devam edecek. Her şeyin icat edildiğini söylemiş ve artık icat edilebilecek bir şey kalmadığını düşünmüş olan Charles Duell’in dediği gibi değildir dünya. 1920 yılında vefat eden Amerikan Patent Dairesi Başkanı Charles Duell’in vakti zamanında yaptığı bu açıklama oldukça talihsizdir.

2021 yılına ait Türk Patent Enstitüsü’nün verileri Charles Duell’in yaşasaydı rahatsız olacağı türde rakamlar veriyor. Sadece 1 yılda 8.134 patentin varlığından, 3.473 faydalı modelden, 35,472 özel tasarımdan bahsediliyor. Elektronik ve mühendislik alanlarında yenilik ve sanayiye uygulanabilir olma özelliğinden dolayı tescillenen faydalı modeller bulunuyor. Günümüzde çok kullanılan inovasyonun karşılığını, bir başka deyişle yenileşimi farklı suretlerde görmek mümkün.

İşin gerçeği şu ki, her gün yeni bir düşünce, yöntem ve aygıt üretiliyor. Daha önce bulunmuş olanlar geliştiriliyor ve bir probleme çözüm bulunuyor. Gözünü dört açan insanoğlu, üst üste koyduğu bilgi ipliklerinden dev yumaklar meydana getiriyor. İnsanlar her gün yeni buluşların güneşiyle uyanıyor. Buluşlar sayesinde değişiyor, dönüşüyor, başkalaşıyoruz. İşin felsefesi üzerine günlerce ve aylarca konuşulabilir. Bununla birlikte, bilim yaşama dâhildir. Ve yaşam hızlı akıyor.

Bu buluşların sayısı öyle çok ki ve bu artık bizleri hiç şaşırtmıyor. Hatta hafifsediğimiz bile oluyor. Elektronik ve mühendislik alanında pratik bir yaşama hizmet eden buluşlar bulutunu her an üstümüzde hissetmemiz mümkün. Ancak çok az buluşu artık gazetelerde ve haberlerde görebiliriz. İhtiyacı karşılayan çözümlerin çoğu özel iradelerden geliyor. Özel işletmeler çeşitli mecralarda varlık göstererek insanları sunduğu çözümden haberdar kılıyor. Bir özel ilgi, araştırma sonucunda var olan çalışmalardan haberdar olunabiliyor. Ya da nihai ürün çok tutuluyor ve bir anda tüm dünyada bulunabilir hale geliyor.

Elektronik ve mühendislik alanında faaliyet gösteren firmalar kendilerine özgü çözümlerini çoğunlukla web siteleri üzerinden duyuruyor. Endüstriyel ve teknolojik sorunları gidermeye yönelik pek çok farklı alanda hizmet veren işletme kendilerini özel kılan detayları web sitesinde veriyor. Bu web sitelerinin yazılı içeriği arama motorlarında bulunmak konusunda yardımcı oluyor. Bir başka yol ise, bu anahtar kelimeleri reklam bütçesi ile desteklemek oluyor. Buluşların bulunabilirliği günümüzün önemli konusu olarak tüketicisine ulaşmayı hedefliyor.

Doğru ürünlerle buluşmak, nitelikli ölçümler yapmak, bir şeyler inşa etmek, başarılı olmak gibi pek çok önemli meseleyi çözümleyen mühendislik dalları bulunabilirliği çok önemsemeli. Çünkü güneş doğudan yükselir sözü çok gerilerde kaldı. Bugün özel ürün dünyanın neresindeyse oraya gidilebiliyor. En özel sipariş hava, kara ya da deniz ulaşımıyla adrese kadar ulaşabiliyor. Ülke sınırları ve mesafeler bilimin sınırlarını aştığı bu devirde sorun olmaktan çıkıyor. Yerelden küresele geçiş yapan dünyada ancak web üzerinden “Ben buradayım” diyen buluş sahibi gücünü artırabiliyor.

Sanayi alanında en çok kullanılan sıfatlara bakacak olursak aşağıdakileri görürüz.

  • Doğru
  • Güvenilir
  • Profesyonel
  • Hızlı
  • Güçlü
  • Çözüm odaklı
  • Rekabetçi
  • Faydalı

Fikir, düşünce, bilim ve tekniğin yardımıyla meydana getirilen yeni nesneler, iş dünyasındaki bu tanımlamalar değeri ortaya koyar. Antalya Web Tasarım firması olarak, bilişim sektöründe varlık gösteren bizler de bilimin gücünden yararlanıyoruz. Yaptığımız işi çeşitli şekillerde tanımlayabiliriz ancak biz bunu daha çok şuna benzetiyoruz.

Bir uçak düşünün, ki bu uçak hareket halinde olsun. Bu uçağın içinde yolcular, uçak ile ilgili belirlenen bir rota, varış noktası, çeşitli havalimanları olsun. Ve bu değerler uçuş esnasında sürekli değişsin. Değişirken uçak sarsılmadan uçmaya devam etsin. Son dakikada değişiklik gerekse bile uçak mutlaka hedefine ulaşsın. İçindeki mürettebat bu uçağın uçuşuna hep çok büyük katkı sunsun. Ne bir fazlası olsun bu uçağın ve de ne bir eksiği. Yük dengesi, ihtiyaç listesi, güvenlik kapasitesi her zaman optimum düzeyde olsun.

Aslında bu bahsettiğimiz uçak bir web sitesidir. Bir web sitesi değişen şartlara uyum sağlayabilmelidir. Sürekli gelişen teknolojinin gereklerini karşılayabilmelidir. Çok donanımlı ancak bir o kadar sade işlenmiş olmalıdır. Her türlü ihtiyaca yanıt verebilmeli ancak fazladan yük barındırmamalıdır. Yeniliğe açık olmalı ancak her ne olursa olsun ana hedefinden şaşmamalıdır.

Sarvon® Web İşleri firması olarak bizler, siz bilime hizmet eden diğer sektörler, firmalar ve insanlar gibi değer üretmeye çalışıyoruz. 16 yılı aşkın süredir bir buluşun peşinden gidiyoruz. Online ortamda uçan gazeteler, ilanlar, haberler, bilgiler yayınlıyoruz. Bazen sadece yazılarla anlatıyoruz anlatmak istediğinizi, bazen de rakamları kullanıyoruz. Bazen ürün satmanızı sağlıyor bazen de markanızı pazarlıyoruz. Bir web sitesinin yıldan yıla değişen ihtiyaçları, arama motorlarının değişen algoritmaları, web kullanıcılarının değişen beklentileri, ticaret hayatının değişen kuralları için başkalaşıp duruyoruz.

Sarvon® Web İşleri olarak, uçağımıza binen tüm yolcuları, yani tüm müşterilerimizi tek bir yazılımla, ana bir yazılımla yani merkezi bir komuta merkezinden hedeflerine ulaştırıyoruz. Merkezi yazılımın tüm yolcularımızın işine yarayacağını önceden keşfetmiş olmanın büyük bir rahatlığı var içimizde.

Sanayi sektöründe bir emniyet kemeri üretildiğinde trafikte kaza oranları düşmemişti ama kazaya bağlı ölüm oranları azalmıştı. Bir otomobile hava yastığı eklendiğinde dışarıdan gelen darbelere karşı insanın dayanıklılığı artmıştı. Otomobillerdeki sensörler ise harika ikazlardı. Otomobiller kağnılardan çok sonra hayatımıza girmişti. Telgraf güvercinlerin yerini almıştı, mektupların yerine ise e-postalar gelmişti. Bugün ise uzaya roket fırlatılıyor.

Sarvon bilimin ışığından yararlanmayı sürdürüyor. Bilgisini arttırmayı, deneyimlerini çoğaltmayı ve deneylerini çeşitlendirmeyi başarıyor. Tek bir müşterisine zarar vermeden ve onların “daha” güvenilir, profesyonel, hızlı, güçlü, çözüm odaklı, rekabetçi, faydalı web sitelerine sahip olması için çalışmalarına devam ediyor.

Bir elektronik mühendisinin, bir kimya mühendisinin, bir nükleer enerji mühendisinin, bir biyomedikal mühendisinin, bir gıda mühendisinin, bir endüstriyel tasarım mühendisinin ne kadar büyük bir yatırım ile “ben varım” diyebildiğini biliyoruz. Ve her zaman örneği verilen, bir kez daha yeri gelmişken yakışacağını düşündüğümüz bir ezberi tekrarlayabiliriz. Ampulün ilk denemede bulunmadığını iyi biliyoruz. Edison kaç kez denemişti ve sonunda başarmıştı. Ya da Tesla. Sonuç bilimin işine yaramıştı. Bilim de insana. Dünyamıza katkı sağlayan her şey iyi birer hizmettir. Bu hizmetler kolektif fayda getirir.

Elektronik ve mühendislik alanında hizmet verdiğimiz tüm web tasarımı müşterilerimiz ile bağımız başkadır. Sarvon® ekibi olarak somutlaştırarak açıklayabileceğimiz soyut bir hizmet üretmekteyiz. İnsanlık için çok büyük buluşları alkışlayan bir ekibiz. Kendimizce başardıklarımız da bizim ve bizi seçen camianın hayatına fayda sağlıyor bunu biliyoruz.

Bir Elon Musk uzayı fethetmekten bahsederken, Mars’taki hayatı deneyimlemek bu kadar yakınken süregelen hayatlarımızda en küçük bir buluşun bile keşfedilmesine destek olmak ve önlerine dünyayı sermek istiyoruz. Tarihin bu diliminde gelişime katkı sağlayan tüm firmalara en gelişmiş, inovatif çözümleri sunmak üzere buradayız. Bir o kadar da hareket halindeyiz. Çünkü gelişmekte ve değişmekteyiz. Sizlerle de aynı eksende buluşmak isteriz.