Gıda Sektörü Referanslarımız

ÖĞÜN YEMEK - ANTALYA OSB

öğün yemek catering

TOPÇUOĞLU GIDA A.Ş. - TOKAT

topçuoğlu gıda tokat

LA PİZZA - ANTALYA MANAVGAT

lapizza web sitesi manavgat

OVİL ZEYTİNLERİ - MANİSA

ovil zeytinleri web sitesi manisa

BAL ÇEŞMESİ - ARTVİN

bal çeşmesi artvin

MARCA CATERING - ANTALYA

marca catering antalya

KASAP ŞEREF - ANTALYA

kasap şeref antalya

GÖKÇE GIDA - ANTALYA / KAŞ

gökçe gıda antalya kaş

ÇERSAN KURUYEMİŞ - ANTALYA

çersan kuruyemiş antalya

KEBOY KEÇİBOYNUZU ÜRÜNLERİ - ANTALYA

keboy keçiboynuzu ürünleri antalya

Gıda Sektörü İçin Kurumsal ve E-Ticaret Siteleri

Sarvon® ekibi olarak Türkiye çapında gıda sektöründe faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere web tasarım, yönetim paneli ve e-ticaret sitesi hizmetleri sunuyuyoruz. Şirket merkezimiz Antalya olmasına rağmen, İstanbul, Ankara, İzmir, Tokat, Manisa, Rize, Artvin gibi ülkenin dört bir yanından müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ağacın dalından koparılmış bir meyve de, o meyvenin kurutulmuş hali de, sofralarda bir içecek olarak tüketilen suyu da ürün olma niteliği taşıyor. Ekili alanları sulayan, toprağını ıslah edip meyvesini gözünün içine bakarak büyüten çiftçi bu sektöre hizmet verenlerin başında geliyor. Tonlarca meyveyi satın alarak fabrikalarda özel makine parkurlarında işleyerek kurutup nihai bir ürüne dönüştüren de gıda sektörünün kıymetlisi.

Kendi ürettiği ürünü satanlar kadar, başkaları tarafından üretilen ürünleri toptan ve perakende olarak satışa sunanlar da gıda sektörünün emekçileri. Gıda sektörü denildiğinde çok geniş bir ürün yelpazesinden ve kitleden bahsetmiş oluyoruz.

Gıda ürünlerini marketlerde de görebiliyoruz, restoranlarda da. Kırk yıl hatırı olan bir kahveyi 100 gramlık ambalajlanmış halde satın alarak evinde pişiren de var, bir kafenin menüsünden seçim yaparak pişmiş halini içen de. Alıcısıyla satıcısıyla bu denli çeşitlilik içeren bir sektör insan yaşamına hizmet eden temel ihtiyaçları karşılıyor. Aynı ürünler lüks gıda tüketimi için de alternatiflerle dolu.

En geniş ölçekten bakıldığında hiç değişmeyecek bir gerçek var ki, gıda tüketimi hep sürecek. Gıda tüketildiği sürece de üretim hiç durmayacak. Ancak, gıdayı üretenin piyasada yer edinmesi, tutunması ve yaygınlığını koruması çok önemli. Tüketilmesi kaçınılmaz olan gıdayı üreten ve sunanlardansanız bu işi çok iyi yapmalısınız.

Sadece bugünün girdilerini değil, değişen ticari koşulları da göz önüne almanız gerekiyor. En iyi ürünü üretseniz dahi tüketicilerin bundan haberi yoksa ürününüz elinizde kalabilir. Markanız, ürünleriniz, öne çıkan özellikleriniz ne kadar çok kişi tarafından bilinirse üretiminiz o denli satış başarısıyla sonuçlanır. Bu da işinizi sürdürebilmenizin anahtarıdır.

Yaşamın giderek hızlanması, nitelikli tüketim alışkanlıklarının artması ve dünyanın her yerine ulaşımın kolaylaşması tüketicilerin beklentilerini de değiştiriyor. Bugün asma yaprağını Tokat’tan, et kavurmasını Rize’den, zeytinyağını Manisa’dan alan tüketicilerden bahsedebiliyoruz. Bir öğünü geçiştirmek yerine istediği restorandan kendi seçtiği malzemelerle belirlediği miktarda pizzayı 30 dakikada adresine bekleyen tüketiciler de bizim. Organik ürünler satan bir marketin sahibi, müşterilerine her ürünü bizzat kendi yöresinden getirttiğini söyleyerek övünüyor.

Gıda sektörüne ürün ve hizmet üretenlerin işlerinin ayrılmaz bir parçası. Nasıl ki size ulaşılması için telefon numaranızı paylaşıyorsanız, web adresinizi de paylaşmanız gerekir. Kimi işletmelerin web sitesinden anında satış yapabilmesi de mümkün olmalıdır. Fiziki kartvizitlerin yerini almış olan web siteleri işletmelerin yaygınlaşması için oldukça etkin bir araçtır. Web sitesi gıda sektörüne hizmet veren bir işletmenin sadece bulunduğu konumda değil tüm dünya üzerinde tanınması ve alıcı bulmasını sağlayabilen büyük bir güçtür.

Gıda Sektörünün Ne Tür Web Sitelerine İhtiyacı Olur?

Gıda sektöründe hizmet veren firmalar kurumsal tanıtım siteleriyle varlıklarını ortaya koymak isteyebilirler. Coğrafi konumları sayesinde bölgenin değerli ürünlerini işleyen firmalar satış ağını genişletmek için özel tasarlanmış web sitelerinden yararlanabilir. İşletmenin adı, adresi, tarihçesi, ürettiği ürünler, referanslarını içeren tanıtım sitesi son derece faydalı bir bulunma şeklidir. Potansiyel müşterilerinizin, günün birinde tesadüfen duydukları markanızı internetten aradıklarında arama motorunda bulabiliyorlarsa siz de günümüzün ticari beklentileriyle uyumlanmışsınız demektir.

İnternet üzerinden kolay ulaşılabilir olmak yeni iş bağlantıları yapabilmenizi, teklifler alabilmenizi sağlar. Gıda web sitesi, profesyonel bir portre çizmenize, fuarlar, yöresel pazarlar, bayilik organizasyonları ve çeşitli işbirlikleri için sizin tercih edilen bir firma olmanıza olanak verir.

Gıda web siteleri uzun vadeli iş ilişkileri için bir zemin oluşturur. Bununla birlikte, satış yapabileceğiniz e-ticaret siteleriyle sıcak kazançlar da elde edebilirsiniz. Gıda ürünlerinizi e-ticaret sitenizde teşhir edebilir ve hemen satın alınabilen bir şekilde sunabilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz tek alışverişte birden fazla ürünü sepete ekleyebilir. Bir e-ticaret siteniz olduğunda, alıcı kişi siparişin ödemesini kredi kartıyla hemen yapar ve sizin ürünü kendisine göndermenizi bekler.

Bir restoran işletmesi de e-ticaret sitesiyle anlık müşteri taleplerini karşılayabilir. Ürün sipariş edildiğinde restoran yetkilisinin ekranına düşer. Restorana siparişi hazırlayarak alıcının adresine ulaştırmak kalır. Gıda e-ticaret sitesi anlık alışverişler için de, ileri tarihli satın alma işlemleri için de zemin sunar. Müşterilerinizin rutin ödemelerini alabileceğiniz ödeme yöntemleri de web sitenizin bir parçası olarak kurgulamanız mümkün.

Gıda Web Sitesi Tasarımında Neden Sarvon’u Seçmelisiniz?

Sarvon® 2006 yılından bugüne sürdürülebilirliği benimsemiş bir yazılım firması. Pek çok gıda firması web sitesini yayınlamak üzere Sarvon’u tercih ediyor. İlk kez web sitesi yaptıran gıda işletmeleri işi profesyonellere teslim ederek ilerlemek isteyebiliyorlar. İşletmelerine ve işlerine ait yazılı ve görsel içerikleri Sarvon’a teslim ettikten sonra projelerini anahtar teslim şeklinde alabiliyorlar.

Kimi işletmeler ise, gıda web sitesi konusunda uzman ekipleriyle uzun süreler verim alabilecekleri bir yazılım altyapısı arayışına girebiliyor. Bulut sunucu üzerinden arama motorlarının SEO kriterlerini karşılayan bir web sitesi aradıklarında Sarvon bu işletmelere destek veriyor. Sunduğu kolay yönetim paneliyle güncellemeleri mümkün kılan Sarvon gıda sektörünün ihtiyaçlarını biliyor ve buna uygun çözümler sunuyor.

Açıkçası Sarvon®, hem online platform tecrübesi olan uzman işletmelerin hem de ilk kez bu platformlarda varlık gösterecek olan işletmelerin yardımcısı konumunda. Hızlı ve güvenli yazılımıyla, sunduğu özel proje yöntemleriyle, ulaşılabilir ekibiyle gıda sektöründe web tasarım alanında tüm beklentileri karşılamayı başarıyor.

Sarvon ile Gıda Sektöründe Nasıl Web Siteleri Üretilebilir?

En muhteşem renklerin seçimiyle işletmenizi yansıtan bir gıda web sitesi üretmek mümkün. Nar çiçeği, limon küfü, toprak rengi, mürdüm… Sarvon’un özel tasarım ekibi aklınızdaki renkleri web sitenize yansıtmakta oldukça başarılıdır.

Müşteri memnuniyeti odaklı Sarvon, gıda işletmelerinin yönetici kadrosundan tasarım ekibine kadar, her departmanını memnun edecek şekilde hizmet verir. Sarvon altyapısıyla hazırlanmış bir web sitesinde; fuar dönemi duyuruları, etkinlik fotoğrafları, kampanyadaki ürünlerin satışı, üretimi durmuş bir ürünün listeden kaldırılması gibi pek çok güncellemeyi yapabilirsiniz.

Sarvon, konforlu yönetim paneliyle; bir gıda işletmesinin ürünlerini, fiyatlarını, şube iletişim bilgilerini hiçbir profesyonel desteğe ihtiyaç duymadan, ek ücret ödemeden kendi iç kaynaklarıyla güncellemesine imkân verir.

Gıda sektöründe hizmet veren firmaların, Sarvon firmasının oluşturduğu bir web sitesinde son trendleri, değişen arama motoru algoritmalarını ve teknik altyapıyı dert etmesine gerek yoktur. Çünkü merkezi yazılıma sahip olan Sarvon, tüm müşterilerinin web sitesini en yeni teknolojiye uyarlamak için hep araştırır, çalışır ve geliştirir. Müşterinin talep etmesine gerek olmadan, bir teknolojik yeniliği işlevsel buluyorsa sistemine ekleyerek faydayı arttırır. Sürekli iyileştirme Sarvon’un bir hizmet standardıdır.

Gıda kurumsal tanıtım sitesi, E-Ticaret Sitesi, E-Tahsilat sayfası Sarvon’un ürettiği sitelere örneklerdir. Gıda toptancıları, kafe ve restoranlar, online pazar yerlerinde gıda satışı yapanlar, tek ürün satış sitesi yapmak isteyenler için ideal bir iş ortağıdır. Sarvon® tüm teknik süreçleri yöneterek web sitesi tecrübesi olmayan gıda işletmelerinin yanındadır. Bununla birlikte, profesyonel ekiplerce yönetilen işletmelerin bu süreçleri kendi kendilerine ilerletmesine imkân veren hizmet modellerine de sahiptir.

Kısacası, gıda sektöründe hizmet veren işletmeler web siteleri sayesinde hizmet ağını genişletme fırsatı bulabilir. Gıda sektöründe yer alan ve henüz bir web sitesi olmayan firmalar için bu büyük kazanımlar getiren bir adımdır.