Sağlık Sektörü Referanslarımız

SEVİM GÜLER DERMATOLOJİ KLİNİĞİ - ANTALYA

Dermatolog-Sevim-Güler

DK ESTETİK KLİNİĞİ - ANTALYA

Dk-Klinik

PROF.DR. MUSTAFA FARUK USTA / ANTALYA

Ürolog

PROF. DR. İLHAN GÖLBAŞI / VARİS TEDAVİ - ANTALYA

Varis-Tedavisi

DR. MEHMET TAHİR ŞAM - ANTALYA

göz

UNCALI MEYDAN HASTANESİ

Meydan-Hastanesi

GLAMBOX ESTETİK - ALMANYA

glambox estetik almanya sağlık turizmi

ÇAĞDAŞ MEDİKAL / İSTANBUL

Çağdaş Medikal istanbul

MERAN TIP MEDİKAL - İSTANBUL

meran tıp medikal web sitesi istanbul

KLİNİK ANTALYA

clinic antalya

ANTALYA ULTRASON MERKEZİ

antalya ultrason merkezi

ADIPOSITAS ZENTRUM

adipositas zentrum antalya

NEW LIFE TRAVELS WEB TASARIMI

new life travels sağlık turizmi antalya

ANTALYA PSİKİYATRİ ve PSİKOTERAPİ DANIŞMA MERKEZİ

psikiyatrist filiz uluhan web antalya

ATLAS TÜP BEBEK KLİNİĞİ - GÜRCİSTAN

atlas tüp bebek kliniği web sitesi gürcistan

TALYA TIP MERKEZİ - ANTALYA

talya tıp merkezi antalya

PERİLİ DİŞLER ÇOCUK DİŞ KLİNİĞİ - ANTALYA

perili dişler çocuk kliniği antalya

PSKİYATRİST UZM. DR. FİLİZ ULUHAN - ANTALYA

uzm.dr psikiyatrist filiz uluhan antalya

ANTALYA PSİKİYATRİ MERKEZİ

antalya psikiyatri merkezi web sitesi

NİRVANA PSİKİYATRİ MERKEZİ - ANTALYA

nirvana psikiyatri merkezi antalya

PROF. DR. İLHAN GÖLBAŞI / KALP CERRAHI - ANTALYA

prof dr ilhan gölbaşı antalya

PROF. DR. MEHMET BAYKARA / ÜROLOJİ - ANTALYA

prof dr mehmet baykara antalya

PROF. DR. M. BURAK HOŞCAN / ÜROLOJİ - ANTALYA

prof dr burak hoşcan antalya

GENEL CERRAH OP. DR. MEHMET GÜLER - ANTALYA

doçent dr mehmet güler antalya

GENEL CERRAH DOÇ. DR. BÜLENT TUĞRUL - İZMİR

doçent dr bülent tuğrul izmir

ALO CHECKUP - İSTANBUL

alo checkup istanbul

SOYDAN ESTETİK KLİNİĞİ - BURSA

ali tufan soydan sağlık turizmi web sitesi bursa

ANKA ESTETİK KLİNİĞİ - İSTANBUL

anka estetik kliniği istanbul

ALYADER ESTETİK KLİNİĞİ - ANTALYA

alyader estetik ve güzellik merkezi antalya

AURAFORM GÜZELLİK MERKEZİ - ANTALYA

auraform güzellik merkezi antalya web sitesi

Sağlık Sektörü Yazılım ve Programlama Hizmetleri

Antalya'da faaliyet gösteren bir web tasarım şirketi olarak çok sayıda sağlık turizmi, güzellik ve estetik merkezi ile çeşitli hastanelerle çalışma imkanımız oldu. Her bir sağlık projemiz, her bir hastanemiz bizim gözbebeğimiz, bununla birlikte Akdeniz Üniversite Hastanesinin web sitesini tasarlayıp yazılımını oluşturmak da en çok gurur duyduğumuz işlerden biri oldu.

Merkezi yazılım altyapımız karmaşık sayfa yapısı olan ve çok içeriğe sahip hastane siteleri ve çok farklı alanlarda hizmet sunan sağlık turizmi klinikleri için de benzersiz çözümler sunuyor.

Hekimlik mesleği özelinde “güven” kelimesi bir gerekliliği ifade eder. Hekimliği ispatlayan belgeler, sağlık kuruluşu olmak için yeterlilik belgeleri, mesleki eğitimlerin sertifikaları gibi pek çok açıklama hastalar sormadan verilebilmelidir.

Doktor muayene hizmeti verirken hastanın sorumluluğunu alır. Küçük bir operasyon bile çeşitli riskler barındırır. Bir hekimden defalarca kez sağlık hizmeti almak gerekebilir. Sağlık hizmeti veren işletmelere web tasarım yoluyla ulaşılabilirlik son derece önemlidir.

Sağlık sektörü hastane, poliklinik, klinik ve muayenehane gibi birimlerden oluşur. Hastane organizasyonlarında sağlık hizmetleri birçok branş, birden fazla hekim ve çok sayıda ile temin ediliyor olabilir. Kamuda hizmet veren sağlık işletmelerinin dahi internet üzerinden iletişim ağı olduğunu düşünecek olursak özel sağlık kuruluşlarının da mutlaka web sitesinin olduğunu söylemeliyiz.

Sağlık Sektörü Web Siteleri Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

İster küçük bir sağlık işletmesi olsun, ister dev bir kuruluş, ismiyle örtüşen, şaibeye yol açmayacak bir web sitesi tasarlanmalıdır. Alan adı, logo, tasarıma hizmet eden renkler kurum ile tam uyumlu olmalıdır. Site içerisinde bulunan tüm alanlar güncel tutulmalıdır. Sağlık sitelerinde tıklandığında açılmayan ya da yönlendirme yapıldığında arıza veren sayfalar bulunmamalıdır.

Sağlık web siteleri günümüzün teknolojik ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmalı. Örneğin mobil uyum en önemli kriterlerden biri olarak kendini gösteriyor. Hastane ile iletişime geçmek isteyenlerin çoğu akıllı telefon kullanıcısı. Bu kullanıcıların telefon üzerinden sağlık işletmesinin web sitesine girmek istemesi, site üzerinden iletişim bilgilerini bulup anlık arama yapması çok mümkün. Bu nedenle tüketici dostu dediğimiz, erişimi kolay kılan web sitelerle beklentileri karşılamak gerekli.

Sağlık sektörü etik değerlere bağlı hizmet verir, hassastır. Bununla birlikte aynı sağlık hizmetini veren birçok kuruluş ve rekabet de vardır. Bir hastanın kuruluşunuza bir kez olsun temas etmesi önemlidir. Ve bu tekrarının olma ihtimalini ön göremediğimiz temasta olabildiğince faydalı içerikler vermek seçilme ihtimalinizi arttırır. Sarvon, mesleğini iyi yapmak için gayret eden sağlık emekçilerinin internette görünen yüzleri hakkında pek çok kritere dikkat eder.

Sağlık Sektöründe Alan Adı Nasıl Seçilmelidir?

Bir sağlık kuruluşu resmi belgelerde yer alan adıyla, kurduğu fiziki ortamla örtüşen bir kurguyu benimsemelidir. Bir hekimin muayenehanesindeki tabela hekimin branşını ve ismini içerir. Bir poliklinikte ise doktor isimleri arka planda kalır. Hangi branşta hizmet verildiğine dair bilgi ön plana çıkar. Yasal sınırları belirli olan bu düzende web siteleri için farklı yaklaşımların olduğunu söyleyebiliriz.

Sarvon olarak pek çok sağlık kuruluşuna hizmet tecrübemiz bulunuyor. Hatta aynı hekim için birden fazla web sitesi oluşturduğumuzu da belirtmeliyiz. Sağlık sitesi inşa eden bir firma olarak alan adının da bu işin önemli bir parçası olduğunu bilerek yeni müşterilerimizin ilk adımı atarken doğru stratejiler kurmalarına da katkı sağlamaktayız.

Niş Alanlarda Web Sitesi Oluşturmanın Faydaları Nelerdir?

Sağlık sektöründe alan adı seçiminde farklı bakış açılarından beslenmek mümkündür. Şöyle ki, bir hekimin uzmanlık alanı bellidir. Ancak bu uzmanlık alanının altında pek çok uzmanlık gerektiren konu da bulunur. Deri hastalıklarını ele alacak olduğumuzda, bu tek bir branşı anlatmaya yeterken, egzama ve sedef aynı branşın farklı uzmanlık gerektiren alanlarıdır. Kimi hekimler kendi mesleklerinde en çok yoğunlaştıkları ve başarıya ulaştıkları alanla tanınmak isteyebilirler. Ayrıca, hekimlerin bu alanla ilgili paylaşmak istediği pek çok bilgi de bulunabilir. Halkı aydınlatmak, farkındalığı artırmak, uyarmak ve bilgilendirmek hekimler için mesleki tatmin unsuru olabilir.

Sadece bir alanı ifsde eden web sitesi oluşturmak ve site içeriğini tamamen bu konuya odaklı şekilde geliştirmek bir hekimin mesleki hayatına katkı sağlayabilir. Örneklerini bildiğimiz ve gördüğümüz bu yaklaşım; hekimin uzmanlığına güveni pekiştiren, hekimin bulunurluğunu artıran ve hekimin etki alanını genişleten bir seçimdir.

İstediğimiz Anahtar Kelimelerde Ön Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sağlık sektörü rekabetin yüksek olduğu ancak bu çekişmenin etik değerlerle sınırlandırıldığı özel bir alandır. Reklam sınırı olan bu sektörün kuralları oldukça katıdır. Bununla birlikte, pek çok hekim mesleki değerlere sıkı sıkıya bağlıdır. Aldığı eğitimin hakkını vermek, aşırıya kaçmamak ve reklam veriyor gibi gözükmemek için büyük bir gayret içindedir.

Doktorlar yıllarını verdikleri mesleklerine büyük yatırım yaparlar. Eğitimler alarak kazandıkları kimlikleri sayesinde özel sağlık işletmeleri kurabilirler ya da bir kurumu temsil ederek çalışmalarını sürdürebilirler. Her koşulda bilgi birikimlerin, tecrübelerin, yeteneklerin ve yaptıkları yatırımların karşılığını alma hakkına sahiptirler.

Bir web sitesi oluşturduğunda hekimin istediği anahtar kelimelerde çıkması için bu konuda da emek vermesi gerekir. Bir kurumun sağlık sitesi oluşturup yayında tutması yaygınlaşmak için yeterli değildir. Hizmet verilen alan ile ilgili birçok araştırmada görülmek, aranan hekim olmak için web sitesinin yazılı ve görsel içeriğini geliştirmek günümüzde bir zorunluluk halini almıştır. Çünkü sağlık hizmeti almak isteyen kitle birçok kaynaktan beslenir.

Arama motorlarında bulunan hekimler bu yarışa girmeyen hekimlerden daha mı yetkindir? Hayır! Online ortamda bulunmayı başaran hekimler doğru anahtar kelimeleri kullanarak yazdıkları makalelerle, internet ortamında isimlerini daha çok geçirmeyi başarırlar. Bu da internet mecrasını doğru kullanan hekimlerin mesleki yaşamlarında daha ön plana çıkmalarını sağlar. Bu yaklaşım organik sonuçlarda üst sıralarda yer almaya katkı sunar. Bir de web sitesi üzerinden reklam vermeye yönelik yaklaşımlar vardır. Sarvon ekibi izlenebilecek olan yollar konusundaki bilgi birikimini sağlık profesyonelleriyle paylaşmaktan memnuniyet duyar.

Sağlık Siteme Hastalarımın Fotoğraflarını Ekleyebilir miyim?

Sağlık sitelerinde hastaların öncesi/sonrası fotoğraflarına yer vermek yasal değildir. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında hasta kayıtlarının, bilgilerin paylaşılmaması hususunda kuruluşlar sorumluluk sahibidir. Çok başarılı işlere imza atmış hekimler yüz akı olan görselleri paylaşamayacaklarını bilmelidirler. Ancak sağlık turizmi hizmeti veren kuruluşlar, hataların da izniyle, önceki/sonraki görsellerine Türkçe olmayan dildeki web sitelerinde yer verebilirler.

Bir web sitesinde görsel unsurlar oldukça ilgi çekicidir. Sadece yazılı içeriğin olduğu bir sağlık sitesi yeteri kadar cazip bir görünüme sahip olmayacaktır. Yazılı ve görsel içeriği birlikte kullanmak web sitesi ziyaretçilerinin göz zevkini artırır. Görsellerin internet kullanıcılarını yönlendirici etkisi de vardır. Güveni perçinlemeyi de sağlayan fotoğraflar bir web sitesinin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle, bir çözüm olarak, stok fotoğraf sitelerinden profesyonel amaçlı kullanıma izin verilen fotoğraflardan yararlanılabilir. Bu sitelerin kimi fotoğrafların kullanımını ücretli kılmıştır. Kimi fotoğraf galerilerinden uygun fotoğraf kullanımından ücretsiz olarak yararlanmak mümkündür.

Web Sitemden Hasta Randevuları Alabilir miyim?

Evet, web sitenizde çeşitli formlar aracılığıyla hastalarınızla iletişim kanallarınızı arttırmanız mümkün. Web sitenize giren kişiler günün herhangi bir saatinde randevu alma kararı almış olabilirler. Bu randevu fırsatını yakalamak için çeşitli formları web sitenizde aktif hale getirebilirsiniz.

Web sitenizde randevu sisteminizi aktif hale getirebileceğiniz gibi çeşitli kuruluşlar ile anlaşmanızı da web sitenize yansıtabilirsiniz. Randevu alınabilecek doktor siteleri ile anlaşmanız varsa, bu anlaşmanıza ait erişilebilirliğinizi sağlayan linkleri web sitenize ekleyebilirsiniz. Bu sayede web sitenize giren bir kişi kendine en uygun olan kanaldan sizinle iletişime geçebilir. Bu imkânları sunduğunuz için hastanız da kazançlı çıkar, siz sağlık profesyonelleri de.

Gördüğünüz gibi, sağlık web sitesi tasarımında öne çıkan pek çok soru ve yöntem bulunuyor. Kuruluşunuzun ölçeği ne olursa olsun Sarvon ihtiyaçlarınızı karşılayan profesyonel bir web sitesi meydana getirmeniz için yardımınıza hazırdır. Yeter ki, donanımlı ve tüm insanlık için kıymeti büyük olan siz hekimlerimiz yola çıkmaya karar verin.