Web Sitenizi Yeniden Tasarlarken SEO Sonuçlarınızı Koruyun

yeniden tasarımda seo korumak

En iyi arama motoru optimizasyonu kontrol listesi; içerik planlamasını ve plan ve kodlama gibi teknik görünüm uygulamalarını birlikte içermelidir.

Bu hafta, web sitesini yeniden tasarlamak isteyen bir küçük işletme sahibinin, var olan arama motoru optimizasyonunu nasıl muhafaza edeceğini ve geçiş sırasında arama sıralamalarını kaybetmeyeceğinden nasıl emin olabileceğini sorduğunu gördüm.

Bunun mükemmel bir soru olduğunu düşündüm ve bu süreçte yapılan genel hataları ve web sitenizi yeniden tasarlarken bunların olmasını nasıl engelleyebileceğiniz konusunda bir araştırma yaptım.

Bunun korkunç tarafı şu ki; bu tip sorunlar ancak web siteniz yeniden tasarlandıktan ve zarar gördükten sonra ciddiye alınıyor. Fakat bu durumda arama motoru optimizasyonunuzu, arama sıralamalarınızı ve web sitenizin trafiğini korumak için çok geç. Zaman geçtikçe sıralamalarınızın ve trafiğinizin dibe vurduğunu fark edeceksiniz ve artık bunu düzeltmek çok zor olacaktır. Bu yüzden web sitenizi yeniden tasarlarken SEO gücünüzü mutlaka koruyun. Baştan önlem almak, sonradan üzülmekten iyidir.

Web Sitenizi Yeniden Tasarlarken Başvurabileceğiniz Arama Motoru Optimizasyonu Kontrol Listesi

seo kontrol listesi checklist

En iyi arama motoru optimizasyonu kontrol listesi; içerik planlamasını ve plan ve kodlama gibi teknik görünüm uygulamalarını birlikte içermelidir. Geleneksel içerik pazarlama ile gerçekten güçlü bir kod temelini birlikte götürmezseniz, güçlü bir arama motoru optimizasyonuna sahip olamazsınız. Sıralama sonuçlarınızı korumak için bunlara dikkat etmelisiniz.

Önce Web Sitenizin Kurulumu

 • Takip etmemek ve indekslememek için BulutPress ile geçici adreste web sitesi oluşturun
 • Arama motoru dostu URL'leri kullanın
 • İçerik planlamayı doğru yapın
 • Google Search Console'u kullanarak en çok ziyaret edilen sayfaları dosyalayın
 • URL'lerinizi oluşturmak için en çok odaklanılan anahtar kelimelerinizi kullanın ve arama motoru optimizasyonu site haritası (SEO sitemap) oluşturun
 • Var olan uygun üst/alt öge ilişkilerini doğrulayın

İçerik Oluşturma

 • Minimum 1000 kelime içeren güncellenmiş içerikler yazın
 • Yeni içeriklerinizi yazım ve gramer hataları için kontrol edin
 • Yeni içeriklerinizi okunabilirlik için şekillendirin
 • İçeriğinizi, meta başlık ve açıklama (description) kullanımı için değerlendirin
 • İçeriğinizin kalitesini kontrol etmek ve arama motoru optimizasyonunun web sitenizde yer edindiğinden emin olmak için en çok ziyaret edilen sayfalarınızı iki kere kontrol edin.

Teknik Arama Motoru Optimizasyonu Değerlendirmesi

 • Arama motorları ve insan ziyaretçiler için var olan uygun iskelet yapısından emin olabilmek için başlık kullanımını gözden geçirin.
 • Kodların ve esnek (responsive) tasarımın doğru çalıştığından emin olmak için, web sitenizi mobil cihazlarda kontrol edin.
 • Sayfalardaki metin oranı için kodlarınızı kontrol edin.
 • Yapılandırılmış verileri ve şemayı kontrol edin ve doğrulayın.
 • Yüklenme süreleri için görselleri optimize edin.
 • Yeni URL yapılarını düzenlemek için dahili linkleri güncelleyin.
 • Var olan bir içeriğin URL’si değiştirildiyse, 301 yönlendirmeleri oluşturun.
 • Yeni site haritası oluşturun.

Bütün bu teknik kriterler BulutPress® içerik yönetim sistemi tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Web Sitenizin Yayınlanması

seo için web sitesini yeniden tasarlama

 • URL yapılarını ve yeni web sitenizin akışın doğrulamak için Google Analytics hedeflerini değerlendirin.
 • Google Search Console’a ve Bing Webmaster Tools’a yeni site haritanızı yükleyin.
 • İhtiyaç olursa, herhangi bir hata veya adres için Google Search Console’u kontrol edin.

Neyse ki bu web sitelerinin yeniden tasarlanmasında kullanabileceğiniz arama motoru optimizasyonu kontrol listesi; gerçekten herhangi bir web sitesi sahibinin veya geliştiricinin uygulayabileceği standart maddelerle dolu.

Bu adımların çoğu insanlar veya Google Search Console gibi ücretsiz arama motoru optimizasyonu araçları tarafından oluşturuldu. Arama motoru optimizasyonu ve web sitesi trafiği gibi kritik konularda çalışırken insan dokunuşlarını ve bunların ücretsiz olmasını seviyorum.

Web Sitesi Geliştirmesi Nasıl Korkunç Şekilde Kötü Gider?

Hepimiz konu arama motoru optimizasyonu akışı ve web sitesi geliştirmeye geldiğinde, çok fazla iyi, kötü ve gerçekten çok çirkin olanlarına şahit olmuşuzdur.

Çoğu durumda, süreçlerin başarısız olmasının, insanların tembel olmasıyla bir bağlantısı olmuyor. Bu daha çok eğitimin ve iletişimin yoksunluğundan kaynaklanıyor.

Arama motoru optimizasyonunun başarısız olduğu bazı gerçek örnekler

 • Yanlış insanlar web sitelerin yeniden tasarlanma projelerinde söz sahibi oluyor. Yanlış insanlar derken arama motoru optimizasyonu üzerine çalışan insanların sürecin tamamen dışarıda tutulmasından ve bu projenin bütünüyle pazarlama yönetimi departmanlarına bırakılmasından söz ediyorum. Arama motoru optimizasyonunuzun korunabilmesinin tek yolu; yeniden tasarlanma sürecinde arama motoru optimizasyonundan sorumlu insanların projeyi ele almalarıdır.
 • Kullanışlılık ve bilgi bu süreçte çok önemlidir. Büyük resimlere, boş alanlara (whitespace) ve tasarımda güncel trendlerden başka bir şeye odaklanmayan personel tutan şirketler gördüm. Bunun sonucunda içeriklerin %75’i kayboluyor ve arama motorlarına ve ziyaretçilere araştıracak ve okuyacak hiçbir şey kalmıyor. Eğer kullanıcılarınız web sitenizi bulabiliyor ve ziyaret edebiliyorlarsa tabii ki estetik harika bir şeydir.
 • Web sitesi tasarlama ve inşa süreci, kullanılan içerik yönetim sistemini gerçekten tam olarak anlamamış birine teslim edilmeli. Freelancer, stok temanın kodlamalarına, eklentilere ve sayfa inşasına bir grup kod ve zayıf kalitede arama motoru optimizasyonu ekledi. Sayfa içeriği ağır kodlardan ve çok az içerikten oluşuyordu. CSS formatı erişilebilirlik sorunları içeriyordu ve çoğu arama motoru optimizasyonu eklentisi arama motorları için fazla çelişkiliydi. Yalnızca ucuz diye bir freelancera gitmeyin. Arama motoru optimizasyonunuz gelirinizi etkiliyorsa çalıştığınız insanın/şirketin arama motoru optimizasyonundan anladığından ve eylemlerini sizin web sitesi trafiğinize ve sıralamalarınıza göre gerçekleştirdiğinden emin olun.

Web Sitenizi Yenilemenizin Zamanı Geldi mi?

Eğer arama motorları sizi bulamıyorsa, insanlar da sizi bulamaz.

Web sitenizin çirkin veya işe yaramaz olduğunu kabul etmek zordur. Dijital bebeğiniz, saatler süren özen ve çalışmayla yaratlıdı. Renk ve görsel seçimlerine vakit ayırdınız ve göz ardı edilemeyecek miktarlarda paralar ödediniz veya bunu yapmayı kitaplardan ve web sayfalarından kendiniz öğrendiniz ve bu yol da çok yorucuydu. Aynı yollardan tekrar geçmek herkese ürkütücü gelebilir.

Web sitenizi yeniden tasarlamanız gerektiğinin işaretleri:

 • Dönüşüm oranınız düştü
 • Satışlarınız düştü
 • Yalnızca çok kötü görünüyor ve onu insanlara göstermekten utanıyorsunuz
 • Web siteniz mobil dostu değil
 • Markanızı temsil eden, "şirket görünüşlü" bir tasarım yok
 • Rakipleriniz her gün sizi geride bırakıyorlar
 • Google'da sıralamada değilsiniz
 • Web sitenizin kontrolü çok zor ve eski bir içerik yönetim sistemi (CMS) var.

Web sitenizi yenilemeye karar verme süreci zordur. Eğer web sitenizin zaman geçtikçe gelişen bir sistemi yoksa, ya vadesi dolmuştur ya da düzeltmelere ihtiyacı vardır. Web sitenizin dönüşüm oranlarını kötü etkileyen ve ziyaretçi bağlılığını düşüren problemleri tespit etmek; doğru yolda atacağınız önemli bir adımdır. Çoğu durumda web sitenizde çalışmayan elemanı bulup düzeltmek, hedef kitlenizle bağlarınızı düzeltmeye yardımcı olabilir.

Zayıf Kullanıcı Deneyimi (UX) Varsa

web sitenizin seo sıralamasını kaybetmeyin

Eğer kullanıcılarınız web sitenizi sevmiyorlarsa, yani kullanıcı deneyimi açısından zayıfsa onu kullanmayacaklardır. Bazen görünüşü muhteşem olan projeler oluşturuyorsunuz ama web siteniz kusurluysa, bozuksa veya anlamsızsa, kullanıcılarınızın fikirleri bunlara göre şekillenecektir. Sayfa navigasyonlarınız açık olmadığında ve kullanıcılarınız web sitenizde gezinmekte zorlandıklarında, kimse tasarımınızın ne kadar güzel göründüğünü düşünmeyecektir. Bazen kullanıcılarınızın zorlandıkları noktaları direkt kullanıcılara sormanız, problemleri tespit etmenizi kolaylaştırabilir. Google Analitik bilgileriyle, çıkış noktalarına ve sıçrama oranlarına bakarak, ihtiyacınız olan bilgilere daha kolay erişebilirsiniz. Kullanıcılarınızın isteklerini, beklentilerini ve davranışlarını yeterince araştırmadan büyük yatırımlar yapmanızın bir anlamı yoktur. Eğer satışlarınızın artışıyla aranızdaki engeller web sitenizin kullanışlılık problemleriyle ilgiliyse, web sitenizi yeniden tasarlamanız hem satışlarınızı düzeltecektir hem de şirketinizin genel değerini arttıracaktır.

Web Siteniz Mobil Trafikleri Desteklemiyorsa

Eğer web siteniz mobil trafikleri desteklemiyorsa, çok büyük miktarda potansiyel müşteriyi kaçırıyorsunuz demektir. Her gün daha fazla kullanıcı, istedikleri sayfalara mobil cihazlar yardımıyla ulaşabiliyorlarken, web sitenizin bunun için optimize edilmemiş olması demek, kullanıcılarınızın, istedikleri cihazdan ulaşabildikleri rakiplerinizi tercih etmeleri demektir.

Zayıf Pazarlama

Hiç pazarlama yapmamaktan daha kötü bir şey varsa o da zayıf pazarlama yapmaktır. Bu konuda web siteniz büyük rol oynuyor. Web siteniz ve markanızın kişiliğini ve doğasını yansıtması ve sizi rakiplerinizden ayırması gerekiyor. Renkleri mükemmel bir şekilde birbirine uydurdunuz ve artık her şey marka ve pazarlama materyallerinizle tutarlı mı oldu? Görselleriniz net ve içeriklerinizle uyumlu mu? Logonuz etkili bir şekilde görüntüleniyor mu? Bütün yazılı metinleriniz bir akış içinde ve belirli bir mesaj sunuyorlar mı? Web siteniz eğlenceli mi? Eğer web siteniz markanızı desteklemiyorsa, ziyaretçilerinizden sizinle tutarlı ve uzun süreli iş yapmalarını bekleyemezsiniz.

Web Sitenizde Arızaların Giderilmesi Çok Zaman Alıyorsa

Kaliteli bir müşteri desteği vermek yerine teknik destek sırasında arızaların giderilmesinin fazla zaman alması büyük bir problemdir. Eğer web sitenizde arızaların giderilmesi uzun sürüyorsa, yeni hosting seçeneklerini, daha iyi içerik yönetim sistemlerini değerlendirmek, hatta belki de web site isketetinizi komple değiştirerek web sitenizi optimize etmenizin zamanı gelmiştir. Hata mesajlarını ve e-maillerinizi inceleyerek hatanın hangi özellikten kaynaklandığını doğru olarak bulmaya çalışmak çok acılı olabilir. Ayrıca web siteniz tasarlanırken ölçeklenebilirliğe öncelik verilmediyse, daha sonra çok daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer web siteniz, eklenen içeriklerle ve sayfalarla gelişmiyorsa, web sitenizin şirketinize yararları ve satışlarınız da aynı şekilde gelişmeyecektir.

Google ve Diğer Arama Motorları Sizi Bulamıyorsa

seo için arama botlarına izin verin

Eğer arama motorları sizi bulamıyorsa, insanlar da sizi bulamaz. Açılış sayfanız veya ağ geçitleriniz müşterilerinizi, web sitenize girmeleri için cesaretlendiriyor mu? Web siteniz souç odaklı aramalar için beklentileri ve reklamlarınızın sunduklarını karşılayabiliyor mu? Sayfalarınızın yapısı ve navigasyonları en çok aratılan anahtar kelimelerle uyum içerisinde mi? Web siteniz arama motoru optimizasyonu (SEO) dostu mu? Çok satılan ürünlerinizin, kaliteli fotoğraf ve içeriklerle desteklendiğinden ve kullanıcı değerlendirmelerinde olumlu sonuçlar getirecek şekilde sunulduğundan emin olun.

Zaten Değerli Olan Ürünlerinize Veri Ekliyorsanuz

Web sitenizin yeniden tasarlanmasının amacı yalnızca satışlarınızı yükseltmek değil. Web sitenizden sağladığınız yararların, web sitenizi yeniden tasarladıktan sonra nasıl değişeceğini düşünün. Tasarımınızda küçük geliştirmeler yaptığınızda web sitenizin potansiyel sıralamalarının açığa çıkabileceğini ve satış oranlarınızın beklentilerinizi karşılayabileceğini düşünün. Web sitenizin yeniden tasarlanmasının getireceği olumlu sonuçları düşünürseniz, bunun için yapacağınız yatırım sizi endişelendirmeyecektir.

Yeniden Tasarım Yaparken İçeriklerinizin Önemini Unutmayın

Web Sitenizi Yeniden Tasarlıyorsanız Dikkat Etmeniz Gerekenler

Arama motorları web sitenizin değerini belirlerken içeriklerinizi kullanıyor.

Bugünün hızla gelişen web dünyasında, küçük büyük fark etmeden her işletmenin 2-3 yılda bir web sitesini yeniden tasarlaması gerekir. Çoğu zaman bir web sitesini yeniden tasarlama sebebi marka yenileme veya web sitesindeki içeriklerin onarılmasıdır. İçerik geliştirmek güncel kalmak için mecburi bir uygulamadır ama güvenilirliğinizi arttırmak ve arama motorlarındaki görünüşünüzü geliştirmek adına yapabileceğiniz bazı geliştirmelerin de olduğunu unutmamak gerekir.

Yanlış Kanı 1: İçerik Yalnızca Yazıdır

seo için uygun içeriğin oluşturulması

Web sitenizdeki içerikler hakkında düşünürken, onun web sitenizin temellerini oluşturan yazıların, görsellerin, videoların ve diğer bilgilerin tamamı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İçerik, insaların web sitenizi ziyaret ettiklerinde gördükleri şeydir. Ayrıca arama motorları da web sitenizin değerini belirlemek için içerikleri kullanıyor. Başarılı bir web sitesi içeriği, metinlerin, görsellerin ve videoların karışımı olmalıdır ve önce direkt olarak hedef kitlenize odaklanmalı, sonra da arama motorlarının indeksleyeceği bütün gerekli bilgiyi içermelidir.

Yanlış Kanı 2: Problem Olmadan İçerikleri Eleyebilirim

Web siteniz bir şöhret yakaladığında ve arama motorlarındaki yerini belirlediğinde, bu demek oluyor ki; web siteniz görülmüş ve arama motorları tarafından beğenilmiştir. Bugün bulunduğunuz noktaya gelmenize yardımcı olan şey içeriğinizdir ve bu içerik silinirse, sıralamalarınızda, trafiklerinizde ve satışlarınızda dalgalanmalara yol açabilir (ve genelde de böyle sonuçlanır). Makale kısmı olan eski bir web siteniz olduğunu hayal edin ve bu bölümün ziyaretçileriniz için bir değeri olduğunu düşünmemiştiniz. Bu yüzden yeniden tasarım yaparken bu bölümü web sitenizden atmak istiyorsunuz.

Google bu içerikleri sıralamanızı belirlemek için kullanmış olabilir, yani bunu tamamen atmak çok riskli olabilir. Varolan içeriğinizi gözden geçirip müşterileriniz için yeniden düzenlemek, onu tamamen silmekten daha iyidir. Bir başka çözüm de daha spesifik bir kitleye hitap edecek şekilde, görsel, video, yorum ve yeni bilgiler ekleyerek içeriğinizi geliştirmek olabilir. Bu şekilde, arama motoru optimizasyonu değerinizi koruyabilirsiniz.

Yanlış Kanı 3: Problem Olmadan İçeriklerimi Taşıyabilirim

seo için problem yaşamadan içeriklerinizi taşımak

Hiçbir önlem almadan, içeriklerinizin büyük bir kısmını sayfadan sayfaya veya bir bölümden diğerine taşıyabileceğinizi düşünmek, aynı derecede tehlikeli bir fikirdir. Web sitesini yeniden tasarlama sürecinde genellikle, sayfa isimleri yeniden düzenlenen web sitesinin mimarisine uyması için değiştirilir. Web sitenizin indekslenmesi aşamasında herhangi bir karışıklığa engel olmak için, eski sayfalarınızdan ilgili yeni sayfalara doğru yönlendirmelerin (redirect) yapılması gerekir (çoğunlukla 301 yönlendirmeleri en iyisidir). Bu şekilde arama motorlarının sayfalarınızı indekslemesini kolaylaştırır. 404 (sayfa bulunamadı) hatasındansa, yeni sayfalara yönlendirilmeler yapılması çok daha iyidir.

Yanlış Kanı 4: Mobil Mi? Henüz İhtiyacım Yok

arama motoru başarınızı kaybetmemek için mobil tasarım

Mobil ve tablet kullanımlarının, masaüstü internet kullanımlarını 2014'ten beri aştığını biliyor muydunuz? Bu demek oluyor ki, artık içeriklerinizin masaüstünde nasıl göründüğüne odaklanmamalısınız. Size mobil cihazlardan ulaşan kitleniz için web sitenizin onlara nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz. Yani bir sonraki tasarımda mobil müşterilerinizin ihtiyaçlarını da değerlendirmeniz gerekir.

Web sitenizi yeniden tasarlamak size ürkütücü bir görev gibi gelebilir ama eğer bu doğru şekilde yapılırsa görünürlüğünüzü ve özellikle de dönüşümlerinizi hatırı sayılır ölçüde geliştirebilir. Amacınız, içeriğinizin değerini korumak ve yeni stratejileri de kullanarak bu içerikleri yeniden inşa etmek olmalıdır. Bu şekilde daha çok kullanıcıyı kendinize bağlayabilir ve onları müşterilere çevirebilirsiniz. Bu birkaç noktayı da aklınızda tutarak, insanlar arasındaki ve arama motorlarındaki şöhretinizi arttırmak için mükemmel bilgiler içeren içerikler inşa edebilirsiniz.

Web Sitenizin Tasarımını Tazelemeye Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Web sitenizi sıfırdan inşa etmek için kullanıcı araştırmalarına ve keşif toplantılarına, içerik ve dijital strateji oluşturmaya ihtiyacınız olacaktır. Zaman değişiyor. İşletmeler büyüyor. En iyi satışlarınızın ve pazarlama yatırımlarınızın sürekliliğini istiyorsanız projenizin gündeme adapte olması ve gelişmesi gerekiyor. Peki tasarımın tazelenmesi mi yoksa yeniden tasarlanması mı gerekiyor?

Web Sitesinin Tazelenmesi, Yeniden Tasarlanması

Bir web sitesinin tazelenmesi yeni bir saç kesimi denemek veya yatak odanız için yeni yastıklar almak gibi bir şey. Genellikle basit, hızlı ve yürütmek için ağır kaynaklara ihtiyaç duymayacağınız bir işlemdir. Bir tasarımı tazeleme şirketinizdeki değişikliğin tetiklediği küçük bir güncelleme veya müşteri ihtiyaçları gibi basit ve acil olmayan şeyler olabilir.

Neden Web Sitenizi Tazelemelisiniz?

1. Arama motoru optimizasyonu (SEO): Her Google algoritması değiştiğinde web sitenizi yeniden tasarlamak biraz saçma olabilir ama sıralamalarda yükselmeye devam etmek için güncel arama motoru optimizasyonu pratiklerine uyum sağlamalısınız. Web sitesindeki içerikleri sık sık tazeleyerek arama motoru sonuç sayfalarındaki yerinizi koruyabilirsiniz.

2. Yeni şirket logosu: Eğer şirketiniz logosunu yenilediyse kesinlikle web sitenizde de küçük değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Eğer renk paletlerini veya yazı karakterlerini değiştirmeyecekseniz yeniden tasarım yapmanıza gerek kalmayacaktır.

3. İşletmenizdeki yenilikler: Kullanıcı dostu bir içerik yönetim sisteminiz (CMS) varsa yeni bir hizmeti, takım üyesini, blog yazısını veya bir çalışmayı yeniden tasarım yapmanıza gerek kalmadan rahatlıkla sitenize ekleyebilirsiniz.

4. Kullanıcı deneyimini (UX) geliştirmek: Kullanıcılarınızın hızlı ve kolay bir şekilde web sitenizde gezinmeleri için ilgili içerikler önerme, menülerde değişiklikler yapma veya içeriklere arama filtreleri eklemek gibi küçük değişiklikler yapabilirsiniz. İyi bir içerik yönetim sistemi ile yeniden tasarım yapmak zorunda kalmadan bu tip küçük değişiklikleri uygulayabilirsiniz.

Bir web sitesini yeniden tasarlama projesi tazeleme işinden biraz farklıdır. Tasarımı sıfırdan inşa etmek için kullanıcı araştırmalarına ve keşif toplantılarına, içerik ve dijital strateji oluşturmaya ihtiyacınız olacaktır.

Neden Web Sitenizi Yeniden Tasarlamalısınız?

 1. Gelişmeyen web sitesi: Çoğu web tasarım uzmanı, eğer web siteniz birkaç yıldır hiçbir gelişme göstermediyse, yeniden tasarım önerir. Eğer web siteniz eski görünüyorsa, rahatsız edici bir kullanıcı deneyimi varsa, yavaş yükleniyorsa veya yalnızca aktif görünmüyorsa, web sitenizi yeniden tasarlama zamanınız gelmiş demektir.
 2. Yeniden markalaşma: Bunun bir birleşme, edinim veya işletme yüzü değiştirme olması fark etmez. Yeniden markalaşma her zaman yeniden tasarım ister. Yeniden markalaşma genellikle logoda, renklerde, yazı tiplerinde ve marka kişiliği, medya, bilgi mimarisi ve kullanıcı deneyimi gibi diğer stil elemanlarında değişiklik anlamına gelir.
 3. Güncel olmayan teknoloji: Web sitesi şu anki işletme modelinizi ve markanızı yansıtıyor olabilir ama eğer zamanın gerisinde kalmışsa başınız belada demektir. Google'ın mobil önceliği yaklaşımına göre mobil deneyimler için tamamen esnek (responsive) olmayan siteler cezalıdır. Mobil navigasyon gelişmeleri gibi kullanıcı deneyimi değişimleri bile web sitenizin performansı üzerinde çok büyük etkiler oluşturabilir.
 4. Dijital stratejilerin görünümünü değiştirme: Dijital stratejiniz tasarımın kalitesine ve içeriklerinize bağlıdır ve büyük değişiklikler kesinlikle yeniden tasarım gerektirir. İçerik pazarlama, sosyal medya, reklam ve arama motoru optimizasyonu değişiklikleri web sitenizin performansını etkiler. Büyük değişiklikler içerik stratejisi ve tasarım için yeni yaklaşımlar gerektirebilir.

Yeniden tasarım, büyük bir girişim gibi gelebilir ama işletmeniz bu kaliteli sinyallerin sonucu olarak yüksek sıralamalar, trafik artışı ve dönüşümler elde edecektir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp