İnternetin Özellikleri

İnternet, bilgisayar aracılığıyla insanların bilgi paylaşımında bulunabileceği, her türlü bilgiye erişebileceği ve birçok servisi kullanabileceği imkanlar sunulan ve tüm dünya tarafından kullanılabilecek bir ağdır. Ülkemize 1994 yıllarında kullanılmaya başlanmıştır. 1997 yılların sonunda kullanımı hızla artmış ve günümüzde neredeyse kullanmayan çok az insan bulunmaktadır. İlk çıktığı zamanlarda 50 milyon insana ulaşmıştır ve bu kadar insana ulaşması 4 yıla yakın bir zaman almıştır. İnsanların üretilen bilgiyi saklama, depolama, paylaşma ve istediği bilgiye daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşma isteğinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu istek insanlarla iletişimin kolay ve ucuz hale gelmesine, zamandan tasarruf etmemize de katkısı oldukça fazladır. Bu teknoloji ağı sayesinde istenilen bilgilere ulaşılabilmektedir. Bu ağda neredeyse aradığınız her konu hakkında bilgiye ulaşmak mümkündür.

internetin özellikleri

İnternetin Kullanım Alanları

Artık günümüzde neredeyse internetsiz ev ve birey kalmamıştır. Özellikle internetin cep telefonlarına girmesi ve paralelinde akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle, internet kullanımı genç, yaşlı, kadın, erkek herkesin cebine girmiş bulunmaktadır.

internetin-kullanim-alanlari

Resim Düzenleme JavaScript Kütüphanesi

CamanJS kütüphanesi canvas manipulation kelimelerinden türetilmiştir. Kullanımı kolay olan basit arabirim ile gelişmiş ve etkili resim/canvas düzenlemenize imkan veren araçlara sahiptir. CamanJS kolayca yeni filtre ve pluginlere genişletilebilir (extend) ve oldukça geniş bir resim düzenleme fonksiyonelliğine sahiptir. Sürekli yeni özellikler de bu JS kütüphanesine eklenmeye devam etmektedir.

Tamamen bağımsız şekilde çalıştığı için JQuery veya MooTools gibi javascript kütüphaneleri kullanmanıza gerek yoktur. Tarayıcınızda ya da NodeJS sunucunuzda çalıştırılabilir.

manipulate-pictures

The Slides - Online Sunum Hazırlama Servisi

The Slides editörü powerpoint, impress gibi geleneksel sunu hazırlama yazılımları gibi bilgisayarınıza indirmeye gerek duymaksızın tarayıcınız vasıtasıyla etkili sunumlar hazırlayabileceğiniz bir servistir. Firmanın belirttiğine göre tüm işleriniz onların güvenli sunucularında depolanmakta ve dilediğiniz her yerden erişilebilmekte. Bir konferansta konuşuyor olun, bir toplantıyı yönetiyor olun ya da bir sunuyu email ile göndermek isteyin. Hikayetniz kolayca PDF dökümanı olarak çıktılanabilyor ve hedef kitleniz belge olarak internet bağlantısı olmaksızın sunuyu inceleme fırsatı bulabiliyor.

online sunu hazırlama servisi

En İyi 10 Ücretsiz Web Font İcon Kütüphanesi

CSS3 web geliştiricilere ikon olarak kullanılabilecek kendi sunucunuzda host edebileceğiniz font aileleri kullanımına izin veriyor. Bu ikon fontları windows işletim sisteminden tanıdığımız wingdings fontlarına benzerlik gösterse de aslında web tasarımları için çok daha kullanışlı.

Webfont ikonları kolayca boyutlandırılabilir ve görüntü kalitesinde kayıp yaşanmaz. Çünkü tarayıcı web fontları metin gibi algılar. Aynı şekilde geleneksel ikonlarda olduğu gibi tek bir renk kullanmak yerine webfontlara dilediğimiz rengi dilediğimiz yerde atayarak tasarımı zenginleştirebiliriz. Bir sonraki web tasarım projenizde kullanmak üzere ikon font arıyorsanız aşağıda sizin için derlediğimiz popüler ve ücretsiz kütüphaneleri kullanmayı düşünebilirsiniz.

PaymentFont

payment font icons free webfont

Web Tasarımcılar İçin Faydalı Araçlar 2015

Web geliştirici ya da web tasarımcı olarak işinize faydalı olabilecek en iyi kaynakları bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bunun sebebi çoğunlukla çok fazla sayıda araç olması ve onları seçecek yeterli zamanınızın olmamasıdır. Bu sebeple sizler için zaman ayırdık ve araştırdırk. Web tasarım ya da grafik tasarım sürecinizde işinize yarayacak, size zaman kazandıracak ve müşterilerinize sunabileceğiniz geniş bir servis yelpazesi sunuyoruz.