BLOG

Bilişim sektörü içinde farklı ihtiyaçlara göre farklı uzmanlıklar gelişti. Sadece web tasarım hizmeti bile kendi içinde yazılım, grafik tasarım, css (ön yüz) kodlama, hosting, e-mail gibi ayrı konulardan oluşmaktadır.

Bu yüzden uzmanlıklar doğdu; Kaliteyi arttırmak için Yazılımcı sadece yazılıma web tasarımcı sadece tasarıma, ajanslar sadece marka gücüne, sosyal medyacılar dijital medya pazarlamaya odaklandılar.

Biz de şirket olarak bu yaklaşımı çok önemsedik. Sadece kurumsal tanıtım amaçlı web siteleri üretiyoruz ve içerik yönetim yazılımı konusunda uzman bir şirketiz.

"MERKEZİ" YAZILIMIMIZIN HİKAYESİ

"MERKEZİ" YAZILIMIMIZIN HİKAYESİ

Biz, buzdağının görünen yüzünde web tasarım projeleri üreten ancak derine doğru incelediğinizde bu web sitelerinin işe yarar olması için çalışan bir yazılım şirketiyiz.

Web Tasarımı ve SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Web Tasarımı ve SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kullanıcı deneyim (UX) ile bir SEO stratejisi birlikte ilerler.

Tasarım; kullanıcı deneyimlerini geliştirmek, kullanıcıların web sayfalarında daha fazla vakit harcamasını sağlamak ve kullanıcılarınızın web sitenizi terk etmelerini önlemek için vardır. Bu şekilde sıçrama oranları düşer ve kullanıcılarınız müşterilerinize dönüşür.

Web Tasarımlarında Öğrenilebilirlik

Web Tasarımlarında Öğrenilebilirlik

Bir web tasarımı size çok net ve kolay gelebilir ama farklı deneyimlere sahip, farklı bir kullanıcı için bu tasarım tamamen farklı görünebilir. Bir web tasarımı yaparken, kullanıcıların kolaylıkla anlayabileceği, net bir tasarım yapmak çok önemlidir.

Web Tasarımcıları İçin 4 SEO Tavsiyesi

Web Tasarımcıları İçin 4 SEO Tavsiyesi

Web tasarımları; markaların online dünyadaki kimlikleridir. Ziyaretçileri web sitenize bağlayan, kullanıcılara kaliteli kullanıcı deneyimi sunan ve onları müşteriniz yapan şey tasarımdır ancak bütün bunların gerçekleşmesinin tek yolu web sitenizin arama sonuçlarından trafik almasıdır. Web tasarımları için arama motoru optimizasyonunu anlamak, bir tasarımın ilk aşamaları için hayati önem taşır.

Başarılı Bir SEO Stratejisi İçin Arama Niyetini Anlamak

Başarılı Bir SEO Stratejisi İçin Arama Niyetini Anlamak

Bir web tasarımına sahip olmanın yeni müşteriler kazanmaya yeteceğine inanmak, küçük işletmeler arasında oldukça yaygın bir yargıdır.

Ne yazık ki bu doğru bir yargı değil. Web siteniz yalnızca markanızın online kimliğidir.

Web Tasarımı ve Grafik Tasarımının 7 Farkı

Web Tasarımı ve Grafik Tasarımının 7 Farkı

Yaratıcılığın Venn diyagramına baktığımız zaman web ve grafik tasarımının birkaç ortak noktası olduğunu görebiliyoruz. İkisi de tipografi, grafik ve tasarım prensipleri hakkında bilgi gerektiriyor. Ortak noktaları olsa da, web tasarımı ve grafik tasarımı birbirlerinden farklı uzmanlık alanlarıdır.

Kullanıcılarınız Neden Web Sitenize Geri Dönmüyor?

Kullanıcılarınız Neden Web Sitenize Geri Dönmüyor?

Bir web sitesi sahibi olarak, insanların web sitenize geri dönmeleri; en büyük beklentilerinizden biri olabilir. Blog, e-ticaret veya bir işletme web sitesine sahip olabilirsiniz. Ne olursa olsun insanların web tasarımınızı tekrar ziyaret etmesi demek; web sitenizden sağladığınız yararın da artması demektir.

Web Erişilebilirliğine Giriş

Web Erişilebilirliğine Giriş

Esnek (responsive) web tasarımları hakkında devamlı konuşuyoruz. Günümüzde insanlar birçok farklı boyutta ekran kullanıyorlar ama aynı zamanda bu cihazları kullanan insanların da birçok farklı ihtiyacı var. Bütün bu farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek için web tasarımlarınızın hem esnek hem de erişilebilir (accessible) olması gerekiyor. Birtakım engelleri olan insanlar da akıcı bir kullanıcı deneyimini hak ediyor. Web erişilebilirliği, internette gezinmeyi herkes için çok daha iyi hale getiriyor.

Etkili Kullanıcı Akışı Tasarlamanın 3 Yolu

Etkili Kullanıcı Akışı Tasarlamanın 3 Yolu

Neredeyse tüm web sitelerinin amacı, kullanıcıların bir şeyler satın almasını sağlamak veya onları hizmetlerinize abone etmektir. Eğer web tasarımınız kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmuyorsa -ki bu büyük oranda kullanıcı akışıyla ilgilidir- bu hedeflerinize ulaşmanız pek mümkün değil.

Yeniden Tasarımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeniden Tasarımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aylar süren çalışmalar sonunda artık hazırsınız: Yeni web tasarımı için gerekli her şeyi yaptınız ve artık web sitenizi taşıma zamanı geldi.
Web sitesini yayına aldınız, arkanıza yaslandınız, kendinizi ve çalışma arkadaşlarınızı tebrik etmeye başladınız... Organik trafiklerin düştüğünü görene kadar.

Kullanıcılarınızı Değerli Hissettirmenin 5 Yolu

Kullanıcılarınızı Değerli Hissettirmenin 5 Yolu

Dünyadaki bütün insanlar kabul edilmek ister. Tabii ki bir insanın herkes tarafından kabul edilmesine gerek yoktur ama en azından biri tarafından kabul edilmelidir. Bu, doğamızın bir parçası ve doğanın ta kendisi. Evcil hayvanlarımız bile dikkatimizi çekmeyi başaramadıklarında bize sinirlenebiliyorlar.

Web Tasarımlarında İşbirliği Neden Önemli?

Web Tasarımlarında İşbirliği Neden Önemli?

Aslında bir web tasarımcısı olarak tek başınıza tamamlayabileceğiniz oldukça az proje bulunuyor. Tek başımıza üstesinden gelebileceğimizi düşündüğümüz işler bile genellikle birçok insanın katkısıyla tamamlanabiliyor.

İnternetin Tarihi ve Merkezileşmesi

İnternetin Tarihi ve Merkezileşmesi

İnternet günümüzde devamlı kullandığımız, dijital bilgi kaynağıdır. Artık birçoğumuz "online (çevrimiçi)" terimi ile interneti aynı anlamda kullanıyoruz. Aslında neredeyse her an çevrimiçiyiz ama çoğunlukla bunun farkında değiliz.

Web Tasarımlarının Tarihi

Web Tasarımlarının Tarihi

İnternetin ilk zamanlarında birçok web sitesi bilişim departmanları tarafından yapılıyordu. Günümüzde web tasarımı, kendi başına bir sektör haline geldi. Mükemmel web tasarımları işletmelerin büyümelerini, kötü olanlar ise başarısız olmalarını sağlıyor. Artık web siteniz, bir doğrulama aracından çok daha fazlası. Birçok potansiyel müşteriniz, web sitenizin dijital bir kapı olduğunu düşünüyor. Peki hayatımızın önemli bir parçası olan "web tasarımı" günümüzdeki haline nasıl geldi?

Yeniden Tasarım Projeleriniz İçin Plan Yapmak

Yeniden Tasarım Projeleriniz İçin Plan Yapmak

Standford Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, insanların %75'i, işletmelerin kalitesini web tasarımlarına göre belirliyor. Kusursuz bir web tasarımı, sizi ve müşterilerinizi başarıya götürecek anahtar olabilir.

Resim Düzenleme JavaScript Kütüphanesi

Resim Düzenleme JavaScript Kütüphanesi

CamanJS kütüphanesi canvas manipulation kelimelerinden türetilmiştir. Kullanımı kolay olan basit arabirim ile gelişmiş ve etkili resim/canvas düzenlemenize imkan veren araçlara sahiptir. CamanJS kolayca yeni filtre ve pluginlere genişletilebilir (extend) ve oldukça geniş bir resim düzenleme fonksiyonelliğine sahiptir. Sürekli yeni özellikler de bu JS kütüphanesine eklenmeye devam etmektedir.

Tamamen bağımsız şekilde çalıştığı için JQuery veya MooTools gibi javascript kütüphaneleri kullanmanıza gerek yoktur. Tarayıcınızda ya da NodeJS sunucunuzda çalıştırılabilir.

The Slides - Online Sunum Hazırlama Servisi

The Slides - Online Sunum Hazırlama Servisi

The Slides editörü powerpoint, impress gibi geleneksel sunu hazırlama yazılımları gibi bilgisayarınıza indirmeye gerek duymaksızın tarayıcınız vasıtasıyla etkili sunumlar hazırlayabileceğiniz bir servistir. Firmanın belirttiğine göre tüm işleriniz onların güvenli sunucularında depolanmakta ve dilediğiniz her yerden erişilebilmekte. Bir konferansta konuşuyor olun, bir toplantıyı yönetiyor olun ya da bir sunuyu email ile göndermek isteyin. Hikayetniz kolayca PDF dökümanı olarak çıktılanabilyor ve hedef kitleniz belge olarak internet bağlantısı olmaksızın sunuyu inceleme fırsatı bulabiliyor.

En İyi 10 Ücretsiz Web Font İcon Kütüphanesi

En İyi 10 Ücretsiz Web Font İcon Kütüphanesi

CSS3 web geliştiricilere ikon olarak kullanılabilecek kendi sunucunuzda host edebileceğiniz font aileleri kullanımına izin veriyor. Bu ikon fontları windows işletim sisteminden tanıdığımız wingdings fontlarına benzerlik gösterse de aslında web tasarımları için çok daha kullanışlı.

Web Tasarımcılar İçin Faydalı Araçlar 2015

Web Tasarımcılar İçin Faydalı Araçlar 2015

Web geliştirici ya da web tasarımcı olarak işinize faydalı olabilecek en iyi kaynakları bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bunun sebebi çoğunlukla çok fazla sayıda araç olması ve onları seçecek yeterli zamanınızın olmamasıdır. Bu sebeple sizler için zaman ayırdık ve araştırdırk. Web tasarım ya da grafik tasarım sürecinizde işinize yarayacak, size zaman kazandıracak ve müşterilerinize sunabileceğiniz geniş bir servis yelpazesi sunuyoruz.

Kitaplar ve Kütüphaneler İçin İlham Verici Web Tasarım Örnekleri

Kitaplar ve Kütüphaneler İçin İlham Verici Web Tasarım Örnekleri

Kitaplar ve yazarlara adanmış online startup işletmelerinden kitap paylaşım sitelerine, kütüphanelere kadar binlerce benzersiz web tasarım örnekleri mevcut.

20 Etkileyici 404 Hata Sayfası Tasarımı

20 Etkileyici 404 Hata Sayfası Tasarımı

Web sitenizde yaratıcı bir 404 hata sayfasına sahip olmak en az iyi içeriklere sahip olmak kadar önemlidir. Bazen web sitenizin ziyaretçileri artık yayında olmayan bir sayfayı ziyaret edebilirler. Bu durumda ziyaretçilerinizin web sitenizi terk etmesi yerine uygun bir hata sayfası tasarımı ile ana sayfanıza ya da ziyaretçinin ilgisini çekebilecek farklı bir sayfaya yönlendirilebilmesi gerekir.

Photoshop ve İllustrator İçin Ücretsiz Fırça Setleri

Photoshop ve İllustrator İçin Ücretsiz Fırça Setleri

Fırçalar eğer onları doğru kullanmayı biliyorsanız en kullanışlı tasarım araçları olabilir. Photoshop ve illustrator fırçaları farklı ortamlar için geliştirilmiş olmasına rağmen her ikisi de benzer amaçlar için kullanılmaktadır. Tasarım yaparken fırça kullanmak bazen bir doku oluşturmak bazen de arkaplan efektleri oluşturmak için kullanılır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp