Resim Düzenleme JavaScript Kütüphanesi

CamanJS kütüphanesi canvas manipulation kelimelerinden türetilmiştir. Kullanımı kolay olan basit arabirim ile gelişmiş ve etkili resim/canvas düzenlemenize imkan veren araçlara sahiptir. CamanJS kolayca yeni filtre ve pluginlere genişletilebilir (extend) ve oldukça geniş bir resim düzenleme fonksiyonelliğine sahiptir. Sürekli yeni özellikler de bu JS kütüphanesine eklenmeye devam etmektedir.

Tamamen bağımsız şekilde çalıştığı için JQuery veya MooTools gibi javascript kütüphaneleri kullanmanıza gerek yoktur. Tarayıcınızda ya da NodeJS sunucunuzda çalıştırılabilir.

manipulate-pictures

The Slides - Online Sunum Hazırlama Servisi

The Slides editörü powerpoint, impress gibi geleneksel sunu hazırlama yazılımları gibi bilgisayarınıza indirmeye gerek duymaksızın tarayıcınız vasıtasıyla etkili sunumlar hazırlayabileceğiniz bir servistir. Firmanın belirttiğine göre tüm işleriniz onların güvenli sunucularında depolanmakta ve dilediğiniz her yerden erişilebilmekte. Bir konferansta konuşuyor olun, bir toplantıyı yönetiyor olun ya da bir sunuyu email ile göndermek isteyin. Hikayetniz kolayca PDF dökümanı olarak çıktılanabilyor ve hedef kitleniz belge olarak internet bağlantısı olmaksızın sunuyu inceleme fırsatı bulabiliyor.

online sunu hazırlama servisi

En İyi 10 Ücretsiz Web Font İcon Kütüphanesi

CSS3 web geliştiricilere ikon olarak kullanılabilecek kendi sunucunuzda host edebileceğiniz font aileleri kullanımına izin veriyor. Bu ikon fontları windows işletim sisteminden tanıdığımız wingdings fontlarına benzerlik gösterse de aslında web tasarımları için çok daha kullanışlı.

Webfont ikonları kolayca boyutlandırılabilir ve görüntü kalitesinde kayıp yaşanmaz. Çünkü tarayıcı web fontları metin gibi algılar. Aynı şekilde geleneksel ikonlarda olduğu gibi tek bir renk kullanmak yerine webfontlara dilediğimiz rengi dilediğimiz yerde atayarak tasarımı zenginleştirebiliriz. Bir sonraki web tasarım projenizde kullanmak üzere ikon font arıyorsanız aşağıda sizin için derlediğimiz popüler ve ücretsiz kütüphaneleri kullanmayı düşünebilirsiniz.

PaymentFont

payment font icons free webfont

Web Tasarımcılar İçin Faydalı Araçlar 2015

Web geliştirici ya da web tasarımcı olarak işinize faydalı olabilecek en iyi kaynakları bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bunun sebebi çoğunlukla çok fazla sayıda araç olması ve onları seçecek yeterli zamanınızın olmamasıdır. Bu sebeple sizler için zaman ayırdık ve araştırdırk. Web tasarım ya da grafik tasarım sürecinizde işinize yarayacak, size zaman kazandıracak ve müşterilerinize sunabileceğiniz geniş bir servis yelpazesi sunuyoruz.

Kitaplar ve Kütüphaneler İçin İlham Verici Web Tasarım Örnekleri

Kitaplar ve yazarlara adanmış online startup işletmelerinden kitap paylaşım sitelerine, kütüphanelere kadar binlerce benzersiz web tasarım örnekleri mevcut.

Bu yazımızda sizlerle tek tek seçilmiş ilham verici web tasarım örneklerini, özellikle de kitap ve kütüphane temalı örnekleri paylaşmak istiyoruz. Bazı web tasarımları yeni iken bazıları da yıllardır yayında. Şunu aklınızda tutmalısınız ki, en iyi tasarlanmış web siteleri genellikle basit bir arayüz tasarımı ile kullanıcıların iyi bir deneyim yaşamasına olanak verecek şekilde üretilmiştir. Bir sonraki web tasarımınızda size ilham ve fikir vermesi için kitap temalı web sitesi örneklerini paylaşıyoruz.

Oyster Books

oyster books website homepage layout

20 Etkileyici 404 Hata Sayfası Tasarımı

yaratıcı 404 hata sayfası tasarımWeb sitenizde yaratıcı bir 404 hata sayfasına sahip olmak en az iyi içeriklere sahip olmak kadar önemlidir. Bazen web sitenizin ziyaretçileri artık yayında olmayan bir sayfayı ziyaret edebilirler. Bu durumda ziyaretçilerinizin web sitenizi terk etmesi yerine uygun bir hata sayfası tasarımı ile ana sayfanıza ya da ziyaretçinin ilgisini çekebilecek farklı bir sayfaya yönlendirilebilmesi gerekir.